Çin salgının ülke içindeki yayılımını büyük ölçüde kontrol altına aldı

Çin'de son iki günde tespit edilen tüm yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının tümünün, yurt dışından gelen ve virüsü orada kapmış kişiler olduğu bildirilirken, salgınının ülke içindeki yayılımının büyük ölçüde kontrol altına alındığı duyuruldu.

Çin salgının ülke içindeki yayılımını büyük ölçüde kontrol altına aldı

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, ülkede son 24 saatte 67 vakanın tespit edildiğini, bunların tamamının yurt dışı kaynaklı olduğunu bildirdi. Komisyon, önceki gün tespit edilen 47 vakanın tamamının da yurt dışı kaynaklı olduğunu duyururken, ülkede en son 15 Mart’ta, yurt içinde ortaya çıkan yeni vakaların sayısı yurt dışı kaynaklı olanlardan daha fazlaydı.

ACİL DURUM SEVİYELERİ DÜŞÜRÜLÜYOR

Çin’de Kovid-19 salgınının yurt içindeki yayılımı büyük ölçüde kontrol altına alınırken, eyalet yönetimleri acil durum seviyelerini düşürmeye başladı.Ülkenin doğusundaki Cıciang ve güneybatıdaki Çonçing eyaletlerinin ardından, güneybatıdaki Siçuan ve kuzeydoğudaki Heilongciang eyaletleri acil durum seviyesini 2’den 3’e düşürdü.Kuzeybatıdaki Sincan’da ise alarm seviyesi 22 Mart’tan itibaren en düşük düzey olan 4’e indirilmişti.

HUBEY’DE YENİ VAKAYA RASTLANMADI

Diğer yandan, salgının ortaya çıktığı Vuhan kentinin merkezi olduğu Hubey eyaletinde yeni veya şüpheli vakaya rastlanmadığı bildirildi. Dışarıdan ulaşımın kesildiği Vuhan kentinde trafik kısıtlamalarının kaldırılması ve şehir içi ulaşımın yeniden başlamasıyla hayat yavaş yavaş normale dönerken, wyalet yönetimi kente dışarıdan seyahat kısıtlamasının iki hafta içinde kaldırılacağını duyurdu.

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this