Cihatçılar tarafından tahrip edilmişti: Şam-Halep arasında ilk tren yolculuğu iki ay sonra yapılacak

Suriye Demiryolları Müdürü Necip El Fares, militanlar tarafından tahrip edilen Halep ve Şam arasındaki demiryolu raylarının yüzde 90’ının tamir edildiğini, iki ay sonra demiryolu üzerinden trenle yolculuğun başlamasını umduklarını ifade etti.

Cihatçılar tarafından tahrip edilmişti: Şam-Halep arasında ilk tren yolculuğu iki ay sonra yapılacak

Suriye Demiryolları Müdürü Necip El Fares, militanlar tarafından tahrip edilen Halep ve Şam arasındaki demiryolu raylarının yüzde 90’ının tamir edildiğini belirterek, “Şu an tamiratı neredeyse tamamen bitirdik, iki vilayet arasındaki yolun yaklaşık yüzde 90’ı tamamlandı. Bir-iki aya ilk tren yolculuğunu başlatacağız” dedi.

El Fares, trenle Halep-Şam ya da tersi istikamette yolculuğun dört saat sürdüğünü ifade etti.

Suriye ordusunun Halep çevresindeki teröristleri etkisiz hale getirdikten sonra yolun büyük bir kısmının tahrip edildiğinin anlaşıldığını belirten El Fares, teröristlerin yola zarar vermekle kalmayıp rayları da götürdüklerini kaydetti.

El Fares ayrıca ustaların, tarafından eski parçalarla elektrikli tren ve dizel lokomotif toplamaya çalıştıklarını, ancak motor sıkıntısı yaşadıklarını belirterek, bu konuda da Rusya’nın yardımını umduklarını ekledi.