CHP'li vekil İbrahim Kaboğlu'nun aracına saldırı

CHP Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun aracına saldırıldı.

CHP'li vekil İbrahim Kaboğlu'nun aracına saldırı

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun aracına saldırı düzenlendiği aktarıldı.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada İbrahim Kaboğlu’nun aracına İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan Sarışın Cafe’nin sahibi ve müdürü tarafından saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Yarkadaş’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

”Şehir magandalarının yeni hedefi CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu oldu. Koşuyolu’nda sürekli gürültü yapan Sarışın Cafe’yi şikayet eden Kaboğlu’nun arabası cafenin sahibi ve müdürü tarafından parke taşıyla parçalandı. Arabanın camını kıran saldırganlar, taşı da arabaya bıraktı.

Kaboğlu, iki gün önce gerçekleşen bu saldırı sonrası, aynı gün polise haber verdi. Polis, kamera kayıtlarını inceledikten sonra, cafe sahibi ile çalışanını gözaltına aldı. Savcılık, iki kişiyi adli kontrol şartıyla bıraktı. Adli Kontrol Pazartesi günü başlıyor.

Az önce CHP Milletvekili İbrahim Kaboğlu ile konuştum. Kaboğlu, ‘Barış Bey, tam bir şehir eşkiyalığı örneği ile karşı karşıyayız. Bu cafe, mahallede kural tanımıyor. Sürekli gürültü yapıyor. Uyarılarımız sonuç vermeyince, şikayet ettim. Evime gelip beni tehdit ettiler. İki gece önce ise kapıdaki arabamı parke taşları ile parçalamışlar. Kullandıkları taşı da arabanın içine atmışlar. Polis saldırganları gözaltına aldı. Adli kontrol şartıyla bırakıldılar. Mahalle halkı bugün dayanışma gösterdi ve saldırıyı kınadı. Ben de süreci takip edeceğim.’

@ibrahimkaboglu’nun aracına saldıran kişiler, vekilimizin yalnız olmadığını bilmelidir. Bu gözü dönmüş saldırganlara, yargının gerekeni yapacağına inanıyor, büyük CHP ailesinin Kaboğlu’nun yanında olduğunu buradan bir kez daha ilan ediyorum. #İbrahimKaboğlıYalnızDeğildir”