CHP'li Sonay Ergül: Usulsüzlüklere karşı çıktığım için saldırıya uğradım

Çorum Kargı'da AKP'lilerce yolu kesilip aracına ateş edilen CHP'li Ergül, belediyedeki bazı usulsüzlüklere karşı çıktığı için saldırıya uğradığını söyledi.

CHP'li Sonay Ergül: Usulsüzlüklere karşı çıktığım için saldırıya uğradım

Çorum’un Kargı ilçesinde AKP’li Meclis üyesi tarafından yolu kesilerek aracına kurşun yağdırılan CHP’li Belediye Meclisi Üyesi Sonay Ergül, belediyedeki bazı usulsüzlüklere karşı çıktığı için saldırıya uğradığını söyledi.

Çorum Kargı AKP Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken ve AKP Belediye Meclis Üyesi Abdulaziz Akgül’ün oğlu İbrahim Akgül tarafından aracına ateş edilen Sonay Ergül, Abdülaziz Akgül’ün, yasalara aykırı bir şekilde belediyenin demir torna işlerini yaptığını belirtti.

Ergül şunları söyledi: “Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen’e konuyla ilgili soru önergesi sundum. Sorumda ‘belediye meclis üyesinin belediyeyle herhangi bir ticari bağı olmaz, iş yapamaz ihalelere giremez, görev süresi bittikten sonra bu yasak iki yıl daha sürer, sizler bu yasayı ihlal ediyorsunuz, bu şahıslara yaptırdığınız zabıta barikatları için ne kadar ücret ödenmistir. Bu iş karşılığında belediyeye kim fatura kesmiştir. Toplamda AKP Belediye Meclis Üyesi Abdülaziz Akgül’e belediye bir yılda ne kadar ücreti ödenmistir?’ demiştim.”

Sonay Ergül yaptığı bu açıklamalar nedeniyle susturulmak istendiğini ifade ederek, “Bizler doğruluğa ve adaletimize güvenen biri olarak bu durumun adli mercilerde de takipçisi olacağız tüm kargı halkımız gelişmelerden an be an haberdar edilecektir” diye konuştu.

SERBEST BIRAKILDILAR

Jandarma ekipleri olay yerinde inceleme yaptıktan sonra Sonay Ergül’ün şikayeti üzerine AKP’li İbrahim Eken ve yanında bulunan İbrahim Akgül’ü gözaltına aldı. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilmeyen iki zanlı, jandarma karakolundan serbest bırakıldı.