CHP'li Özkoç: Kolonya dökün, mesafe koyun, böyle kriz ortamı yönetilir mi?

Özkoç: İnsanlar tedirginler. Bir taraftan ekmek derdindeler, yaşam derdinler

CHP'li Özkoç: Kolonya dökün, mesafe koyun, böyle kriz ortamı yönetilir mi?

CHP’li Engin Özkoç, iktidarın koronavirüs tedbirlerini eleştirirken, “Marketlere aralıklı girin, yarın üzerinize kolonya dökün, öbür gün bir metre mesafe koyun. Diğer gün bir metreyi bir buçuk metreye çıkardık. Arkadaş, böyle kriz ortamı yönetilir mi?” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özkoç, hükümetin koronavirüs ile mücadele kapsamında aldığı tedbirleri eleştirerek Ataşehir’de yapımı devam eden Dünya Finans Merkezi’nin inşaatında 10 kişinin koronavirüse yakalandığını açıklayarak bu işçilerin bir yandan ekmek derdinde, öbür yandan korku ile yaşadıklarını belirtti. Özkoç, bu duruma acilen devlet aklı ile bir çare bulunmasını istedi.

“GENEL KURUL’DA 250 KİŞİYDİK”

CHP’li Özkoç, “Akşam Genel Kurul’da 250 kişiydik. 250 kişi içerisinde bir vakanın daha bulunması 250 kişiye bunun bulaşma riskinin en yüksek rakamlara ulaşması demektir. Örneğin Ataşehir’de Dünya Finans Merkezi’nin inşaatında 3 bin kişi çalışıyor. Az önce beni aradılar. 10’a yakın koronavirüs vakasına rastlanmış. İnsanlar tedirginler. Bir taraftan ekmek derdindeler, yaşam derdinler. Öteki taraftan da korku ile yaşıyorlar. 3 bin kişinin çalıştığı yerde nasıl bir tedbirle bu insanlar evlerinde oturur, gidip de evlerinizde kalın diyebiliyoruz? Buna devlet aklı ile bir çare bulmak zorundayız. Bugün, marketlere aralıklı girin, yarın üzerinize kolonya dökün, öbür gün bir metre mesafe koyun. Diğer gün bir metreyi bir buçuk metreye çıkardık. Arkadaş, böyle kriz ortamı yönetilir mi?” diye konuştu.