CHP'li Özel'den 'İş Bankası' yanıtı: Atamızın vasiyetine dokunanları pişman edeceğiz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'nin İş Bankası hisselerinin devredilmesine ilişkin yaptığı açıklamada "Ata'mızın vasiyetine dokundurmayacağız, dokunanları da pişman edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

CHP'li Özel'den'İş Bankası' yanıtı: Atamızın vasiyetine dokunanları pişman edeceğiz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nde düzenlenen partisinin Burdur İl Başkanlığı 37. Olağan Kongresi’ne katıldı. Özel burada yaptığı konuşmasında İş Bankası tartışmalarıyla ilgili olarak “Ata’mızın vasiyetine dokundurmayacağız, dokunanları da pişman edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

CHP’li Özel, Atatürk’ün vasiyetine göre, İş Bankası hisselerinin yüzde 28’inin CHP’nin kontrolüne bırakıldığını anımsatarak, “Meclise getirirlerse Mecliste direneceğiz, sizlerden aldığımız güçle direneceğiz. Hukuk mücadelesini vereceğiz, Ata’mızın vasiyetine dokundurmayacağız, dokunanları da pişman edeceğiz” dedi.

CHP’ye karşı saldırıların ve kurulan kumpasların sonunun gelmediğini belirten Özel, şunları söyledi:

“Atatürk’ün vasiyetiyle CHP’ye emanet ettiği İş Bankası’ndaki hisselere saldırarak acaba ‘CHP’nin yumuşak kalbi bu mudur? Nasırına basabilir miyiz? Dikkatini dağıtabilir miyiz?’ diye bir saldırı gerçekleştirdiler. Burada ifade edelim ki onların yanıltmaya çalıştığı algının tam aksine CHP’nin bugün İş Bankası’ndan aldığı bir tek kör kuruş yoktur. Bundan önce de almamıştır. Vasiyete göre de bundan sonra da alması mümkün değildir. Ancak Gazi Mustafa Kemal Atatürk öyle bir vasiyetname yazıp bırakmıştır ki vasiyetinde asalet, öngörü, geleceğe yönelik olarak hem kendi vicdanı hem de hepimizin vicdanına emanet edilen değerler vardır. Başka yerlere bırakabileceği halde İş Bankası’nın yüzde 28’lik hisselerini CHP’nin kontrolüne bırakmış ama oradan gelecek karı Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumuna bırakmıştır. Meclise getirirlerse Mecliste direneceğiz, sizlerden aldığımız güçle direneceğiz. Hukuk mücadelesini vereceğiz, Ata’mızın vasiyetine dokundurmayacağız, dokunanları da pişman edeceğiz.”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this