CHP'li Engin Özkoç'tan açıklama: Korku imparatorluğunu yıkacağız

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle TBMM'de saldırıya uğrayan CHP'li Engin Özkoç, Sakarya ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

CHP'li Engin Özkoç'tan açıklama: Korku imparatorluğunu yıkacağız

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdikten sonra TBMM’deki kavgada saldırıya uğrayan ve dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlanan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Sakarya CHP İl Başkanlığı binasının açılına katıldı.

Özkoç, burada yaptığı konuşmada, ”Şimdi birileri bu ülkedeki iş adamlarını korkutmak istiyor. Esnafı korkutmak istiyor. Emekçiyi, kadını korkutmak istiyor. İşte biz bu korku imparatorluğunu yıkacağız.” dedi.

Özkoç konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

”Nerde olursam olayım, ne yaparsam yapayım CHP’li bir üye olarak verdiğim bu mücadeleye devam edeceğim iyi bilsinler. Asla insanlar korkmuyorum diyemez. Herkes korkar. Korkmamak korkuya karşı cesaretle direnmektir. Korkmamak korkuya karşı cesaretle mücadele etmek demektir. İşte bize öğrettiniz o. Siz bize cesaretle korkuya karşı direnin dediniz. Şimdi birileri bu ülkedeki iş adamlarını korkutmak istiyor. Esnafı korkutmak istiyor. Emekçiyi, kadını korkutmak istiyor. İşte biz bu korku imparatorluğunu yıkacağız. Bu korku imparatorluğu bu ülkeden gidecek. Gidene kadar biz bu mücadeleyi yerine getireceğiz”

“Asla korkmadan mücadele ederek, bugüne kadar TBMM’de partimi ve ilkelerimizi anlattım. Bundan sonra da bundan emin olun kim ne derse desin asla korkmadan omuz omuza birlikte mücadele vererek partinin iktidara taşındığı güne kadar birlikte olacağız. O gün geldiğinde TC’nin bağımsız, tarafsız, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı seçilmiş olacak. Allah nasip ederse ben bir adım arkasında olacağım. O diyecek ki ben cumhurbaşkanı seçildim ama ben bu yetkileri istemiyorum. Bu yetkiler millete aittir diyecek. O diyecek ki ben tekrar laik, demokratik, parlamenter sistemin korunmasını istiyorum bana verilen bu yetkileri meclise iade ediyorum diyecek. O zaman Türkiye’de tekrar bir seçim olacak. Türkiye Cumhuriyeti başbakanını, milletvekillerini, bakanlarını seçecekler ve mecliste bulunan insanlar yani milletvekilleri milletin vekili olarak orada olacaklar. Ve o cumhurbaşkanı da tüm Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacak. O güne kadar mücadeleye devam”