CHP'li belediye başkanı istifa etti, CHP seçmenlerden özür diledi

CHP'li Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru'nun partisinden istifa ettiği öğrenildi. Bu gelişme üzerine CHP İlçe Başkanı, "Yanlış tercih yaptığım için tüm seçmenlerden şahsım ve partim adına özür diliyorum." açıklaması yaptı.

CHP'li belediye başkanı istifa etti, CHP seçmenlerden özür diledi

Gaziantep’e bağlı Araban ilçesinde Belediye Başkanı Hasan Doğru’nun CHP’den istifa ettiği öğrenildi.

Günlerdir CHP teşkılatları tarafından telefonlarına ulaşılamayan Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru’nun istifasını CHP Araban İlçe Başkanı Mustafa Kayacı doğruladı.

Belediye Başkanı Doğru’nun AKP’ye geçtiği iddia edilirken İlçe Başkanı Mustafa Kayacı, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, “Sayın Arabanlılar;Araban belediye başkanı Hasan Doğru partimizden istifa etmiş bulunmaktadır. Partimize destek veren CHP’li , İYİ PARTİ’li , AKP’li , MHP’li , HDP’li , SP’li bütün seçmenlere şahsım ve partim adına tekrardan teşekkür ediyorum. Yanlış tercih yaptığım için tüm seçmenlerden şahsım ve partim adına özür diliyorum. Hiçbir seçmenimiz karamsar olmasın biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak önümüzdeki seçimlerde sizlerin de desteğiyle başarılı olacağımıza inanıyorum,tüm Araban halkına saygılarımı sunuyorum.” dedi.

AKP Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ise “Hasan Doğru’nun şu an için AKP’ye geçmediğini ama önümüzdeki günlerin neler getireceğini bilemediklerini” söyledi.