CHP'den 'Palandöken' eleştirilerine yanıt

CHP Sözcüsü Öztrak, İBB Başkanı İmamoğlu'nun Elazığ'a gittikten sonra Erzurum Palandöken'de tatil yapmasını "Sömestr tatilindeyiz, ailesine karşı da sorumlulukları var. Oraya uğramış ve dönmüştür." diyerek savundu.

CHP'den'Palandöken' eleştirilerine yanıt

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın deprem vergisi ile ilgili açıklamalarına yanıt veren Öztrak, “Bakıyorum deprem vergileriyle ilgili cevaplara, son derece hamasi bir üslup. Biz onu sormuyoruz. ‘Benim paramla ne yaptın? Elazığ’da ne yaptın’ Millet bunu soruyor. Cevap verin. Bunu soranlar ya tehdit ediliyor, ya da hamasi şekilde cevap veriliyor. Demokrasi cevap verme rejimidir. Vatandaş sorduğunda çıkacaksınız kalem kalem şuraya harcadık diye konuşacaksınız. Verdiğimiz önergeler reddediliyor, deprem öncesinde, sonrasında konuşulmuyor. Deprem bu ülkenin gerçeği! Türkiye derhal ‘Depremde kimse yaşamını yitirmesin’ felsefesinde büyük bir stratejiyi başlatmak zorunda.” dedi.

Öztrak şunları söyledi:

‘İSRAİL GAZETESİNDE HAKAN FİDAN’A TEHDİT’ İDDİASI

“T.C’nin resmi devlet görevlisini kimse tehdit edemez. Resmi bir devlet görevlisini tehdit etmek kimsenin haddi değildir. Böylesine bir safsatayı kabullenmemiz mümkün değildir. Bu Erdoğan’ın dediği gibi “demek ki doğru yoldayız” diye geçiştirilecek bir durum değildir.(Dış politika) AK Parti iktidarının İdlib ile ilgili acilen adım atması, ülkemize yönelecek tehditleri bertaraf edecek bir stratejiyi hemen izlemeye başlaması gerekmektedir. Uluslararası kuruluşlara çağrıda bulunulmalıdır. İdlib konusu Türkiye için ulusal güvenlik meselesi haline gelmiştir. Tek eksenli dış politikadan bir an önce vazgeçilmelidir.

KIZILAY’IN ENSAR’A ‘BAĞIŞ’I

Kızılay’ın Ensar Vakfı’na bu şekilde para aktarması, hem de doğalgaz şirketinden parayı aktarması skandal. Siz neden bu kadar kulağınızı elinizin tersiyle gösteriyorsunuz? Hadi aktarın bakalım doğrudan Ensar Vakfı’na parayı. Aktaramazsınız çünkü kanun buna izin vermiyor.

İMAMOĞLU’NUN PALANDÖKEN TATİLİ

Ekrem İmamoğlu, Elazığ depreminde İstanbul’dan yardımları götürmek suretiyle görevini yapmıştır. Sömestr tatilindeyiz, ailesine karşı da sorumlulukları var. Oraya uğramış ve dönmüştür. Bakılacak husus şudur: ‘Bu iş Ekrem İmamoğlu’nun görevini aksatmış mıdır aksatmamış mıdır?’ Buradan farklı bir hikaye çıkmaz.”