Cemaat yurdu yasak dinlemedi!

Hisar Talebe Yurdu'nda yapılan koronavirüs denetimlerinde, kurallara uyulmadığı ortaya çıktı.

Cemaat yurdu yasak dinlemedi!

Koronavirüs salgını nedeniyle Düzce’nin Çilimli ilçesinde, Çilimli Kaymakamı Onur Şan’ın da katıldığı denetimlerde, ilçede faaliyet gösteren Hisar Talebe Yurdu’nda İçişleri Bakanlığı tarafından alınan koronavirüs salgını kurallarına uyulmadığı ortaya çıktı.

Vatandaşlar tarafından CİMER’e yapılan şikayetten sonra kaymakamlık idari işlem için, Milli Eğitim Müdürlüğü denetimindeki heyetle yurda giderek yerinde inceleme başlattı. Çilimli Kaymakamlığı’nın yaptığı incelemede yurtta 30’a yakın öğrenci bulunduğu tespit edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü Heyetinin incelemesinden sonra tedbirler kapsamındaki yurda öğrenci alınmaması gerekirken 30’a yakın öğrencinin yurtta bulunması üzerine idari para cezası kesildiği öğrenildi.

Hisar Talebe Yurdu’ndan yapılan açıklamada ise, denetim yapıldığı gün 3-4 öğrencinin eşyalarını almak için yurda geldikleri bu esnada idari işlem yapıldığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre yurt yetkilisinin açıklamasını aksine yurtta 30′ yakın öğrenci olduğu, 9 öğrencinin ise sosyal mesafeyi ihlalden idari para cezası kesilerek uyarıldığı öğrenildi. Yapılan işlemden sonra öğrencilerin yurttan tahliye edilerek ikametlerine gönderildiği öğrenildi.