Çarptı kayıplara karıştı: Trafik magandasına karşı arkadaşları için yolu kapattılar

TEM Otoyolu'nda motosikleti ile seyir halinde ilerleyen Mesut Altundal'a çarpan otomobilin sürücüsü, yaralıyı olay yerinde bırakarak kaçtı. Kazada kolunu kaybeden ve 15 gündür yoğun bakımda olan Mesut Altundal'ın arkadaşları kazanın meydana geldiği noktada eylem yaptı.

Çarptı kayıplara karıştı: Trafik magandasına karşı arkadaşları için yolu kapattılar

TEM otoyolu Ispartakule Mevkii’nde 27 Aralık Cuma günü meydana gelen kazada, motosikleti ile seyir halinde ilerleyen Mesut Altundal’a çarpan otomobilin sürücüsü, yaralıyı olay yerinde bırakarak kaçtı. Altundal’In arkadaşlarından oluşan yaklaşık 100 kişilik bir grup, kazaya neden olan otomobil sürücüsünün bulunarak, hakkında işlem yapılması için TEM Otoyolunu kapattı. Otobüs ve otomobillerle gelen grup, araçlarını otoyolda durdurup, ellerindeki pankartlarla slogan atarak ilerledi. Kazanın yaşandığı noktaya gelen grup, burada basın açıklaması yaptı.

“MESUT İÇİN ADALET İSTİYORUZ”

Grup açıklama yapan Murat Babaçoğlu, “Arkadaşımız, dostumuz, 3 evladı olan bir insan. Burada iş yerine giderken arkadan gelen otomobil arkadaşımıza çarpıyor. Çarptığı yetmiyormuş gibi ölüme terk edip gidiyor. Arkadaşımız yoğun bakımda ve sağ kolunu kaybetti. Biz, buradan herkese sesleniyoruz. 3 tane evladına karşı hiç vicdanlar sızlamadı mı? Adalet arıyoruz başka hiçbir şey değil. Belki arkada hastası olanlar vardır, yolu şimdilik açacağız eyleme son veriyoruz. Belki o vicdansız olabilir, biz öyle olmayacağız. En yakın zamanda onun yakalanıp adaletin karşısına çıkarılmasını bekliyoruz” dedi.