Çakıcı'ya hakaret ettiği öne sürülen yurttaş tutuklandı

Sen misin Çakıcı'ya hakaret eden...

Çakıcı'ya hakaret ettiği öne sürülen yurttaş tutuklandı

Alaattin Çakıcı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle bir yurttaş gözaltına alındı.

Gazete Red’in haberine göre; Hakim Ekelik isimli yurttaş organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya hareket ettiği gerekçesiyle sabah saatlerinde evi basılarak gözaltına alındı. Aydın’ın Kuşadası ilçesinden yaşayan Hakim Ekelik’in; Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nı tehdit ettiği mektuplardan sonra sosyal medyaya “Yavşak, sana meydan okuyorum, senden kaç tane varsa gönder” yazdığı iddia edildi.

Evi basılarak gözaltına alınan Hakim Ekelik’in abisi gözaltı sürecinden yaşananları şöyle anlattı:

“An itibariyle PÖH tarafından ikametimiz kanunsuz zorba bir şekilde basıldı. Kardeşim Hakim Ekelik gözaltına alınmıştır. Suçu hükümetin ikinci ve üçüncü ortağına tehdit ve hakaret deniliyor. Herkese Adalet olması gerekirken, kişiye Özel Adalet sistemiyle karşı karşıyayız. Millet olarak Allah sonumuz hayır etsin!“

Aydın Kuşadası’nda yaşayan Hakim Ekelik adlı yurttaşın Alaattin Çakıcı’ya küfür ve tehdit ettiği öne sürülerek, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla tutuklandığı iddia edildi.

Ekelik’in akrabalarının yaptığı açıklamaya göre, vakaya doğrudan Adalet Bakanlığı müdahil olarak operasyonu yönlendirdi. Kuşadası Emniyeti atlanarak, Aydın’dan getirilen ekiplerle yürütülen operasyonda önce Hakim Ekelik’i “örgüt üyeliği” ile sorgulamaya çalıştılar.

Alaattin Çakıcı’ya hakaret” gerekçesiyle tutuklayamayacakları yurttaşın, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gibi konuyla alakasız bir suçlamayla tutuklandığı iddia edildi.

Öte yandan, Kuşadası’nda Ülkü Ocakları üyesi kimilerinin Ekelik’in ailesini rahatsız etme niyetiyle bazı girişimlerde bulunduğu öne sürüldü.