Bursa'daki selde kaybolan Derya Bilen 5 gündür bulunamadı

Bursa'nın Kestel ilçesinde sele kapılarak kaybolan 17 yaşındaki Derya Bilen'i arama çalışmaları devam ediyor.

Bursa'daki selde kaybolan Derya Bilen 5 gündür bulunamadı

Bursa’nın Kestel ilçesindeki yoğun yağmur sonrası 17 yaşındaki Derya Bilen, sel sularına kapılarak kaybolmuştu.  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri, Bilen’in bulunması için arama çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa AFAD Müdürlüğü eş güdümündeki çalışmalara jandarma ve belediye ekiplerinin yanı sıra sivil arama kurtarma ekipleri de katılıyor. Deniz polisi ve Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) dalgıçları tarafından dere yatakları ve çamurda da arama yapılıyor.

Ekipler, Devlet Su İşlerine (DSİ) ait iş makineleriyle derenin dibinde biriken tortuları temizliyor. Dere güzergahı boyunca da arama gerçekleştiriliyor.

İlçeye bağlı kırsal Dudaklı, Narlıdere, Aksu ve Kayacık mahallelerinde 21 Haziran Pazar günü akşama doğru etkili olan kuvvetli sağanak sele yol açmıştı, yollar su altında kalmış, çok sayıda araç selde sürüklenmişti. Dudaklı Mahallesi’nde engelli Kader Akbaba’nın cesedine ulaşılmış, Kayacık Mahallesi’nde sel sularına kapılan Ahmet, Türkan, Medine ve Nazime Bilen’in cansız bedenleri bulunmuştu. Bölgede 33 binada hasar oluşmuş, 30 bin 500 dönüm tarım arazisi zarar görmüştü. Derya Bilen ise sele kapılarak kaybolmuştu.