Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı: Üç yılda edeceğimiz zararı 3 ayda ettik

Bursa'nın AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediyeye bağlı BURULAŞ'ın mali durumuyla ilgili konuşurken "3 yılda edeceğimiz zararı 3 ayda ettik" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı: Üç yılda edeceğimiz zararı 3 ayda ettik

Bursa AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, salgın sürecinde görev yapan belediye şoförleri ile bir araya geldi.

Burada konuşan Aktaş, Mart ayından itibaren olağanüstü kararların alındığını, sosyal yardımlardan dezenfektana kadar birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini belirtirken “Süreç boyunca ekip olarak fedakârca çalıştık. Ulaşımla ilgili verilerimiz çok ciddi şekilde yüzde 80-90 oranlarında düştü. Ancak ciddiyetimizi ve kararlılığımızı devam ettirdik. Bana göre başarılı bir sınav verdik bu süreç içerisinde. Allah’a hamdolsun güçlü bir devletimiz ve devlet başkanımız var.” dedi.

Belediyeye bağlı BURULAŞ ile alakalı yıllık 30-40 milyon lira zararı zaten öngördüklerini dile getiren Aktaş, “Ancak 3 ayda 140-150 milyon zarar ettik. 3 yılda edeceğimiz zararı 3 ayda ettik. Çok şükür çarklar durmadı. Duruşumuzdan kararlılığımızdan taviz vermiyoruz. Bursa çok güçlü ve ruhaniyetli bir şehirdir. Bu şehrin en büyük kamu kuruluşlarından biri olan Büyükşehir Belediyesi’nin çatısı altında olmak hepimiz için onurdur” dedi.