Bu kez de AKP'li vekilin kızlarına ve kardeşine kıyak

AKP Çorum Milletvekili ve Eski Ensar Vakfı Başkanı Erol Kavuncu’nun tüm kızları ve kardeşi A. Kavuncu’nun Hitit Üniversitesi’nde işe alındıkları öğrenildi.

Bu kez de AKP'li vekilin kızlarına ve kardeşine kıyak

AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun kızlarından birisinin üniversitede öğretim görevlisi yapıldığı iki kızı da yüksek lisansa başlatıldı. Ayrıca vekilin kardeşi A. Kavuncu’nun da şoför olarak üniversiteye işe alındığı belirlendi.

Cumhuriyet‘in haberine göre, AKP Milletvekili Erol Kavuncu’nun kızı Ş. Kavuncu’nun, 15 Temmuz darbe girişiminden önce olduğu gün yurtdışına kaçan ‘FETÖ’ firarisi Osman Eğri’nin danışmanlığında yüksek lisans tezini hazırlamaya devam etti. Ş. Kavuncu’nun 2015 yılında Osman Eğri danışmanlığında “Cumhuriyet Dönemi Türk Romanında, Dini Değerler (1950 sonrası)” başlıklı tez çalışmasına başladığı, hükümet için milad sayılan 17-25 Aralığa rağmen ‘FETÖ’ firarisi Osman Eğri ile akademik çalışmalarını sürdürdü.

17-25 Aralıktan sonra görevine rektör yardımcısı olarak 2014 yılına kadar devam eden firari Osman Eğri, 2014 yılında ‘FETÖ’ ile bağlantısı nedeniyle görevinden istifa ettirilmişti.

Buna rağmen 16.02.2015 tarihinde yüksek lisans tezi hazırlamaya başlayan Ş. Kavuncu, Osman Eğri firar ettiğinde halen yüksek lisans öğrencisi idi.

KIZI SUNGURLU MYO’DA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

AKP Milletvekili Erol Kavuncu’nun kızı S. Kavuncu 2015 yılında Sungurlu MYO’da öğretim görevlisi olarak göreve başladı. Hitit Üniversitesi’nin web sitesinden ulaştığımız bilgilere göre vekil kızının daha yüksek lisansa başladığı yıl olan 2015 te öğretim görevlisi yapıldığı dikkatlerden kaçmadı.

2019 yılında yüksek lisansını tamamladığı görülen Kavuncu’nun yüksek lisans öğrencisi iken akademik liyakat sahibi olmamasına rağmen öğretim görevlisi yapılması akademik kadrolardaki nitelik sorununu akıllara getirdi.

Ayrıca S. Kavuncu’nun, babasının milletvekili olmasından sonra Çorum merkeze 2018 yılında Hitit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde göreve başladığı Hitit Üniversitesi web sayfasında yazan bilgiler arasında.

BELEDİYE’YE İŞE ALINAN KIZI DA HİTÜ’DE YÜKSEK LİSANSA ALINDI

Ensarcı AKP Çorum Milletvekili Kavuncu’nun kızlarından diğerinin de torpille belediyede işe alındığını öğrenildi. Belediyede torpilli personeller arasında yer alan S. Kavuncu’nun da 2018 yılında babası vekil olduktan sonra Hitit İlahiyatta İslam Tarihi bölümünde yüksek lisansa alındı.