Boşanmak üzere olduğu eşini öldürmüştü: Cinayetten sonra 'camiye gidip şükür namazı kıldım' dedi

Aksaray’da boşanmak üzere olduğu eşi Selda Başaran’ı 6 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren Harun Başaran, cinayetin ardından camiye gidip şükür namazı kıldığını söyledi.

Boşanmak üzere olduğu eşini öldürmüştü: Cinayetten sonra 'camiye gidip şükür namazı kıldım' dedi

Aksaray’da boşanmak üzere olduğu eşi Selda Başaran’ı (23) 6 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren Harun Başaran’ın (28), 3 yaşındaki kızı ve 6 yaşındaki oğluna bayramlık kıyafet alıp, talihsiz kadının evine gittiği ortaya çıktı.

Eşini, kendisini aldattığı için öldürdüğünü söyleyen Başaran ifadesinde, ”Boşanmak için benden 100 bin lira istedi. Beni aldatıyordu, olay günü de bir erkekle telefonla görüşüyordu. Tartıştık ve bıçakladım” dedi.

Olay, dün saat 15.30 sıralarında, Paşacık Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda meydana geldi. Bir yurtta işçi olarak çalışan Harun Başaran, boşanma davası süren ayrı yaşadığı eşi Selda Başaran’ı, 3 ve 6 yaşındaki çocuklarının gözü önünde bıçaklayıp, öldürdü.

Balkona çıkan çocukların ağlaması üzerine komşular polisi aradı. Eve gelen ekipler, Selda Başaran’ın cansız bedenini buldu. Başaran’ın 6 yerinden bıçaklanıp, boğazı kesilerek öldürüldüğü saptandı. 2 çocuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Kaçan Harun Başaran ise dün akşam saklandığı evde yakalanarak, gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen Başaran, gazetecilerin “Eşinizi niçin öldürdünüz?” sorusuna ”Beni aldattı. Onun için kestim” yanıtını verdi.

CİNAYETİN ARDINDAN CAMİYE GİDİP ŞÜKÜR NAMAZI KILMIŞ

Başaran sorgusunda ise maaşını aldıktan sonra kızı ve oğluna bayramlık kıyafet aldığını ardından eşinin yaşadığı eve gittiğini anlatarak, ”Eşimden ayrı yaşıyorum ve yaklaşık 1.5 yıldır boşanma davamız sürüyor. Şu ana kadar üç duruşmamız oldu. Selda benden boşanmak 100 bin lira istedi. Beni aldatıyordu. Dün maaşımı alıp çocuklarıma bayramlık kıyafet aldım. Onları eve götürdüm. Ben evdeyken Selda bir erkekle telefonla görüşüyordu. Kim olduğunu sordum? Aramızda tartışma çıktı. Mutfaktaki bıçağı alıp, saldırdım. Kaç kez bıçakladım hatırlamıyorum. Namusum için yaptım” dedi.

Harun Başaran, ifadesinde cinayetin ardından camiye gidip şükür namazı kıldığını söyledi.

Başaran, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Adliye önünde bekleyen yakınları ise katil zanlısı kocaya, “Başını dik tut, aslansın sen. Aslan kafanı dik tut” diye bağırdı.

Başaran, savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.