Bodrum Belediye Başkanı Aras'tan 370 TL'lik döner yorumu: Serbest piyasa ekonomisi...

CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 370 TL'lik döner tartışmalarına ''Biz turistin, vatandaşımızın demiyorum, cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz'' cevabını verdi.

Bodrum Belediye Başkanı Aras'tan 370 TL'lik döner yorumu: Serbest piyasa ekonomisi...

Muğla’nın turizmle ünlü ilçesi Bodrum’da lüks bir tesiste bir tabak dönerin 370, kuşbaşılı pidenin 185 TL’ye verildiği haberlere ilişkin konuşan Belediye Başkanı Ahmet Aras, serbest piyasa ekonomisine vurgu yaparak, “Turistin cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz” dedi.

Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aras, “Serbest piyasa ekonomisi. Burası turizm memleketi, Dünya’nın en zengin insanları buraya geliyorlar. İşadamları, sanatçılar, devlet adamları, oligarklar, krallar, prensler burayı tercih ediyorlar. Onların hizmet açısından beklentileri çok yüksek. Belki de altın tabakta döner yemek istiyor. Ya da o döneri organik, özel bir şekilde yetiştirilmiş, hiçbir şekilde ilaç kullanılmamış bir kuzudan yemek istiyor. Onu da sunacak ürün Bodrum’da var. Bence Bodrumlu olarak bundan gurur duymalıyız” açıklamasında bulundu.

Aras, “Yanlış anlaşılmasın, her yere gitmek zorunda değiliz ki. Ben Türkbükü’nde bir işletmeye gitmek zorunda değilim. Ama orayı da seçen insanlar var. Bodrum’un buna da ihtiyacı var. Biz Bodrum’da her şey ucuz olsun dersek o zaman burada para harcayacak turist, Santorini’ye gider, Mikonos’a, Saint- Tropez’e gider, İbiza’ya gider. Bodrum’a gelmez” dedi.

Bodrum’un ekmek parasının turizm olduğunu söyleyen Aras, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz turistin, vatandaşımızın demiyorum, cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz. Adam cebine para koymuş gelmiş, niye harcamasın? Bir dönere 100 bin TL vermek istiyorsa, versin yesin. Bana ne. Ama burada 20 TL’ye de döner var. O dönerin 20 TL olması gerektiği konusunda tereddüt ediyorsanız, belediyemize başvurursunuz ben de gider onu sonuna kadar denetlerim. Eğer o dükkan pis ise, o dükkanda doğru düzgün servis yoksa, aldığınız hizmetle ödediğiniz para arasında fark olduğunu düşünüyorsanız sonuna kadar gider denetleriz. Gereğini de yaparız” dedi