Bir günde 14 ayrı orman yangını

Tarım ve Orman Bakanı, dün 11 ilde 14 ayrı orman yangını meydana geldiğini aktararak, bu yangınlardan 3'üne hala müdahalenin devam ettiğini bildirdi.

Bir günde 14 ayrı orman yangını

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün yaptığı açıklama ile bir gün içinde 11 ilde 14 ayrı orman yangını meydana geldiğini, bu yangınlardan 10’unun kontrol altına alındığını, 1’inin söndürüldüğünü 3’ünde ise müdahalenin devam ettiğini belirtti.

Bakan Pakdemirli, dün yaptığı açıklamada meydana gelen orman yangınlarına ilişkin, yangınların bölgeleri hakkında bilgi vererek şu ifadeleri kullandı:

“Muğla’da, Milas ve Fethiye-Kelebek Vadisi olmak üzere iki adet, Aydın’da Çine-Akçaova ve Nazilli-Bozdoğan’da olmak üzere iki adet, İzmir Gaziemir-Çamönü ve Kemalpasa’da olmak üzere iki adet, Gaziantep Merkez, Balıkesir Dursunbey, Sinop Boyabat, Samsun Vezirköprü, Bitlis Merkez, Kahramanmaraş Sucatı mevkisi, Manisa Ahmetli ve Kütahya Tavşanlı da toplam 14 orman yangını çıktı” dedi.

Aydın Çine-Akçaova, İzmir Gaziemir-Çamönü ve Manisa Ahmetli orman yangınlarının devam ettiğini ve müdahalenin sürdüğünü belirten Pakdemirli, 11 yangına ekiplerin mühaladesi sonucunda kontrolü sağladıklarını ifade etti.