Bir Belediye Başkanı daha koronavirüse yakalandı

Düziçi Belediye Başkanı virüse yakalandı.

Bir Belediye Başkanı daha koronavirüse yakalandı

Osmaniye Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’in korona virüsü testi pozitif çıktı. Öner’in, 14 gün boyunca hastanede tedavi göreceği öğrenildi.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesi CHP’li Belediye Başkanı Alper Öner, kendisinin ve babası İsmail Hakkı Öner’in korona virüsü testlerinin pozitif çıktığını açıkladı. Belirtiler üzerine bulaşma riskini gözettiğini belirten Öner, “3 gün önce başlattığım kişisel tecridim, 18 Ağustos’ta konan teşhisle 14 gün hastanede devam edecek ve Allah’ın izniyle sağlığımıza yeniden kavuşacağız” açıklamasını yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Öner’in duyurusu şöyle:

“Sevgili hemşehrilerim. Yoğun çalışma tempomuzda değişik ortamlarda çok fazla kişiyle zorunlu olarak temasımız nedeniyle, babam İsmail Hakkı Öner’in ve benim koronavirüs testimiz pozitif çıkmıştır.

En hafif belirtide, başkasına bulaşma riskini gözeterek 3 gün önce başlattığım kişisel tecritim, 18 Ağustos’ta konan teşhisle 14 gün hastanede devam edecek ve Allah’ın izniyle sağlığımıza yeniden kavuşacağız.

Bu süreçte tarafımla sürekli iletişimde bulunacak olan başkan vekilim, başkan yardımcım, müdürlerimiz ve her kademede personelimiz, görevlerini eksiksiz yerine getirecektir. Bu vesileyle hemşehrilerimi sosyal mesafeye, maske kullanımına, hijyen kurallarına uymaya ve mümkün olduğunca evde kalmaya davet ediyor, sağlıklı günler diliyorum.”