'Berat Bey, Ali Koç'un ricasını 1 saatte yerine getirdi'

"Berat Bey konusunu anlayamadım. Kraldan çok kralcılık çok tehlikeli."

'Berat Bey, Ali Koç'un ricasını 1 saatte yerine getirdi'

Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, Fenerbahçe’nin ricacı olduğu bir konuyu bir saatte ‘hallettiğini’ söyledi.

Dilmen, Kasımpaşa-Galatasaray maçı sonrası NTV‘de yayınlanan %100 Futbol programında, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un konuşmalarını değerlendirdi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, maç sonu yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç için “Devletin Bakanlarına çatacaksınız, sonra da teşekkür edeceksiniz” ifadelerini kullanmıştı. Dilmen, Cengiz’in bu değerlendirmeleri için ‘Fenerbahçe’yi devletle problemli hale getiriyor’ dedi.

Dilmen’in programdaki açıklamaları şöyle:

“Burada en tehlikeli cümle şu; şu anda gerçekçi konuşmak gerekirse, ülke ve taraftarlar devlete karşı, bir kıpırdanmalar var. Ama nasıl dostluktan bahsediyorsanız, Mustafa Cengiz olarak, direkt diyor ki, Fenerbahçe’nin bakanlara filan böyle davranması diye, mesaj mı veriyorsun. Yarın siz haksızlığa uğrarsanız, kendinize göre, ne yapacaksınız. Bir öncülük yapmak üzereyken, bu kez Fenerbahçe’yi 18 kulübün dışında devletle problemli hale getiriyor.”

“Ali Bey de dalga geçer gibi konuşmamalı, ne konuştu bilmiyorum da. Bu kulüpler kalıcı, sizler ve bizler gidiciyiz. Ülkenin birçok konuyla uğraşıyor, bir de sizle mi uğraşacak? Limitle ilgili neden Fenerbahçe’yi soruyorsun? Fenerbahçe kaç transfer yapmış, 1! 15 tane yapan var. Fenerbahçe’nin puanının silinmesi gerekiyorsa, sileceksin. Hangi kulübe vermen gerekiyorsa vereceksin. Devlet bankaları ile Fenerbahçe arasındaki problemi kaşıyor.”

“BERAT ALBAYRAK, ALİ BEY’İN RİCASINI BİR SAATTE HALLETTİ”

“Fenerbahçe haksız bir sezon geçiriyor, bunu yorumcu ve Fenerbahçeli olarak görüyorum. Ulaştırma Bakanı’na sitem ettim, yapmamalıydım. Bazı insanlar, ‘Nasılsa bizim patronlar bunları sevmiyor’ deyip gazı bir açıyor… İşte kraldan çok kralcı bunlar.”

“Berat Bey konusunu anlayamadım. Kraldan çok kralcılık çok tehlikeli. 15 Temmuz’da Ali Koç, Berat Bey’den ricada bulundu, bir saat sonra halletti. UEFA’ya gönderilmesi gereken yazı vardı. Daha 20 gün önce yine yardım etti. Bunlar önemli konular, her şey açıklanmaz.”