Belediyede 50 kişi Covid-19’a yakalandı

Yalnız belediyede 50’ye yakın Covid- 19 hastası söz konusu. Hemen hemen 60-70’e yakın kişi karantinada.

Belediyede 50 kişi Covid-19’a yakalandı

Karabük Belediyesi’nde 50 çalışan Covid-19’a yakalandı.

Karabük’ün MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili, “Kentte şu anda 2 binin üzerinde hasta var. Yalnız belediyede 50’ye yakın Covid- 19 hastası söz konusu” diye konuştu.

Koronavirüs döneminde alınacak tedbirleri ve belediye olarak yaptıkları uygulamaları anlatan Vergili, “Türkiye genelinde günlük 2500 hasta çıkıyorsa ve Karabük’te de bu sayı 250’yse bu çok tehlikeli bir durumdur. Burada yapılması gereken vatandaşın kendisini korumasıdır. Yapılacak başka hiç bir şey yoktur. Bu hastalık bu şekilde yayılmaya devam ederse önümüzdeki günlerde ölüm vakalarının çok daha artacağını görüyorum” ifadelerini kullandı.

SADECE BELEDİYEDE 50 KORONA VAKASI VAR

Belediyede çok sıkı tedbirler almalarına rağmen vaka sayısının arttığını ifade eden Vergili, “Karabük’te şuanda 2000’in üzerinde hasta var. Yalnız belediyede 50’ye yakın Covid- 19 hastası söz konusu. Hemen hemen 60-70’e yakın kişi karantinada. Benim iş gücüm bile yüzde 30 düşmüş durumda. Diğer iş yerlerinde ve kendi iş yerimde de durum böyle. Ama bu hastalığın en az yayıldığı yer bizim iş yerimiz. Biz iş yerleri ile ilgili kuralların çoğunu uyguluyoruz. Biz iş yerimizde yemekhaneleri kapattık ve işçiye paket servis vermeye başladık. İşçi olduğu yerde yemeğini yiyor. Hastalığın yayılmasını önlemek adına bu durum çok önemli. Dışarıdan gelen virüsün yayılmasını ise önledik. Bu önlemleri Karabük’te çok daha ciddi yapabilirdik” dedi.

Vergili, “Hastalığın ilk günlerinde söylediklerimiz kabul ediliyordu veya edilmiyordu. Ama bunun neticesinde o dönem Karabük’te hastalık sıfırlandı. Kurban Bayramında şehir dışından insanların gelmesiyle birlikte hastalık tekrar başladı ve bugüne kadar geldi. Benim o tarihte ısrarla üstünde durduğum konu, şehir dışından gelen vatandaşların 14 gün karantina da kalmalarıydı. Kurban Bayramında sıkı önlemler alınsaydı şuanda en iyi durumda olan vilayetlerden olabilirdik” diye konuştu.