BBP'den Öcalan açıklaması: Bundan ne murat edilmektedir?

Öcalan'ın ailesiyle telefon görüşmesi yapmasına "tepki" gösteren Destici, "Eğer ortada bir hesap varsa, herkes hesabını buna göre yapsın" dedi.

BBP'den Öcalan açıklaması: Bundan ne murat edilmektedir?

Cumhur İttifakı’nın “dışarıdan” destekçisi Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İmralı’da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’a yıllar sonra telefon hakkı elde etmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada Destici, “Öcalan’a 21 yıl sonra ailesiyle telefonla görüşme izni’ haberi düştü gündeme. Şimdi soruyoruz, bundan ne murat edilmektedir. Yerel seçim öncesi olduğu gibi Öcalan ailesine bir güç ve meşruiyet alanı mı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır.Adaletin kılıcı olan hakimlerimizce 20 yıl önce kalemi kırılan cani, bebek katili Öcalan önce yağlı urgandan kurtarıldı. Şimdi de normal hayata mı döndürülmeye çalışılıyor. Alıştıra alıştıra, kurbağa haşlamasına mı tabi tutulacak bu millet. Cümle alem bilsin ki, bu necip Türk milleti bunu kabul etmez. Eğer ortada bir hesap varsa, herkes hesabını buna göre yapsın” ifadelerini kullandı.