Bayramla birlikte vaka sayısı 4 kat arttı, Vali isyan etti

"Bayramdan önce 120 olan vaka sayısı bayramdan sonra 500'e ulaşmış, yine vefat eden hasta sayımız ise 16 olmuştur."

Bayramla birlikte vaka sayısı 4 kat arttı, Vali isyan etti

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Karaman’da koronavirüs nedeniyle 16 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken; vaka sayısının Ramazan Bayramı sonrası arttığına dikkat çekti.

Karaman’da İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde “Pandemi Farkındalık Yürüyüşü” düzenlendi. Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık’ın da katıldığı yürüyüşe sağlık, polis, jandarma ve AFAD ekipleri de eşlik etti.

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Karaman’da koronavirüs nedeniyle 16 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti. Vaka sayısının Ramazan Bayramı sonrası arttığını dikkat çeken Vali şöyle konuştu:

“Bayramdan önce 120 olan vaka sayısı bayramdan sonra 500’e ulaşmış, yine vefat eden hasta sayımız ise 16 olmuştur. Bir anlamda sağlık personelimizin özverili çalışması, üstün gayreti boşa çıkmış, çekilen bu sıkıntıya rağmen hastalığın yayılma hızı önlememiştir.”

“GEVŞEMEYELİM, REHAVETE KAPILMAYALIM”

Vaka sayının artmasının nedeninin vatandaşların rehavete kapılması olduğunu belirten Vali Işık, “Şimdi geriye dönüp acaba nerde hata yaptık deyip özeleştiri yapmamızın tam zamanı. Hatamız şu; rehavete kapıldık, sosyal mesafeyi korumadık, maske takmadık, hijyene dikkat etmedik. Bu üçüne dikkat etmediğimiz sürece bu virüs içimizde bir seri katil gibi dolaşmaya devam edecek. Oysa bunu yenmek elimizde. Lütfen gevşemeyelim rehavete kapılmayalım, temizliğe, sosyal mesafeye ve maske takma kuralına mutlaka uyalım” diye konuştu.