Başsavcı imzayı attı, sonraki durağı Külliye oldu

Dün evlenen Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ile eşi Ayça Dursun'un nikah şahidi kabine üyelerinden oluşurken, nikahtan sonraki adresleri ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi oldu.

Başsavcı imzayı attı, sonraki durağı Külliye oldu

Dün, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ve İnşaat Mühendisi Ayça Dursun Sheraton Otel’de evlendi.

Ankara’da Sheraton Otel’de düzenlenen düğüne AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmadı ama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere çok sayıda bakan ve yargı mensubu katıldı.

Altındağ Belediye Başkanı’nın kıydığı nikahta, çiftin nikah şahitleri Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muharrem Akkaya, Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu oldu.

NİKAHTAN SONRA KÜLLİYE’DE ERDOĞAN’A ZİYARET

Başsavcı Kocaman ve Dursun çifti nikahtan sonra soluğu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde aldı. Erdoğan, Kocaman ve eşi Dursunu Saray’da kabul etti. Erdoğan, geline düğün hediyesi verdikten sonra, gelin ve damat yakınlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Nikah medyada yüksek ilgi görürken, yandaş medyanın ‘korona tedbirleri had safhada’ dediği haberlerde, ‘külliye’ ziyareti görmezden gelindi. Başsavcı ve müstakbel eşinin Erdoğan ziyareti, yalnızca Kocaman’ın memleketi Zonguldak’taki yerel internet sitelerinde haber oldu.