Bakan Varank: Türkiye'nin otomobili tersine beyin göçünü teşvik ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin tersine beyin göçünü teşvik ettiğini iddia etti.

Bakan Varank: Türkiye'nin otomobili tersine beyin göçünü teşvik ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye’nin otomobili, tersine beyin göçünü de ciddi manada teşvik ediyor. Küresel tecrübesi olan genç mühendislerimiz, yazılımcılarımız, yöneticilerimiz; yurt dışındaki işlerini bırakıp Türkiye’nin otomobili için vatanlarına döndüler” açıklamasında bulundu.

Varank, Ocak-kasım döneminde organize sanayi bölgelerinde 851 yeni fabrikanın üretime başladığını söyleyerek “Milletimiz müsterih olsun; riskleri takip edecek, kırılganlıkları gidereceğiz. Ekonomi yönetimi olarak reformcu bir vizyonla, Türkiye’yi salgın sonrası dönemin kazananı haline getireceğiz” dedi.

Yerli otomobile ilişkin açıklamalarda bulunanVarank, “Türkiye’nin otomobili tersine beyin göçünü de ciddi manada teşvik ediyor. Küresel tecrübesi olan genç mühendislerimiz, yazılımcılarımız, yöneticilerimiz; yurt dışındaki işlerini bırakıp Türkiye’nin otomobili için vatanlarına döndüler” ifadelerine yer verdi.

Varank ayrıca, “2020 yılında kurulan 11 OSB ile toplam OSB sayısı 325’e, kredi desteği verdiğimiz sanayi sitesi sayısı ise 480’e ulaştı” dedi.