Bakan Kurum'dan Azerbaycan açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Erzincan ziyaretinde Azerbaycan'ın Gence kentine yapılan saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum'dan Azerbaycan açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Erzincan’da İl Afet ve Koordinasyon Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantının ardından basın mensuplarına Ermenistan’ın dün akşam Azerbaycan’ın Gence kentine yaptığı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kurum, ”Azerbaycan’daki dostlarımızın her zaman, bugüne kadar yanlarında olduk ve bundan sonraki süreçte de yanlarında olmaya Türk milleti olarak Türkiye olarak devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bakan Kurum’un açıklaması şöyle:

“Gence’de masum sivilleri katleden Ermenistan’a karşı haklı tutumunu sergileyen Azeri kardeşlerimizi, canlarımızı, Azerbaycan’daki dostlarımızın her zaman, bugüne kadar yanlarında olduk ve bundan sonraki süreçte de yanlarında olmaya Türk milleti olarak Türkiye olarak devam edeceğiz. Bölgede barışın, huzurun sağlanması adına Azeri kardeşlerimizin, dostlarımızın verdikleri mücadelenin yanında olmaya ülke olarak Türk milletinin her bir ferdi olarak yine devam edeceğiz. Hayatını kaybeden kardeşlerimize, Azeri kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”