Bahçeli'den 'bayramlık': İki yıl incelendiğinde başarıyı net görmek mümkün

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı mezarlık ziyareti sonrası basına konuştu, başkanlık sistemi övgüsü yaptı.

Bahçeli'den 'bayramlık': İki yıl incelendiğinde başarıyı net görmek mümkün

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı nedeniyle partisinin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in Beştepe’deki anıt mezarını ziyaret etti.

Ziyaret sonrası basına konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye, dış politikada çok yönlü bir mücadele sürdürmekte ve başta komşular olmak üzere toplumu iknada başarılı olmaktadır. Türkiye’nin her ne kadar yalnız kalması için çaba gösterenler olsa da ülkemiz bu konuda da üstün gayretleriyle sonuç almaya artık ulaşmış bulunmaktadır” dedi.

Bahçeli, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, Yunanistan sınırındaki birlikleri ziyaretiyle ilgili soru üzerine, “Türkiye, dış politikada çok yönlü bir mücadele sürdürmekte ve başta komşular olmak üzere toplumu iknada başarılı olmaktadır. Türkiye’nin her ne kadar yalnız kalması için çaba gösterenler olsa da ülkemiz bu konuda da üstün gayretleriyle sonuç almaya artık ulaşmış bulunmaktadır. Bu bakımdan Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nin iki yıllık uygulamaları yakından incelendiğinde bu başarıyı net olarak görmek mümkündür” dedi.

Bahçeli, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl için küme düşmenin kaldırılmasını da değerlendirirken, bu kararın “spora verilen önemin bir işareti” olduğunu söyledi. Karardan dolayı Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimini tebrik eden Bahçeli, Erzurumspor ve Hatayspor’un ardından Fatih Karagümrük’ün Süper Lig’e yükseldiğini hatırlattı ve “Fatih Karagümrük kulüp başkanı ve değerli hocası başta olmak üzere tüm takımı kutluyorum. Karagümrüklüleri de tebrik ediyorum. Takımlarını terk etmeyen bu güzel insanlar Süper Lig’e çıkmışlardır” dedi.