Bahçeli'den Ahmet Hakan'a: İspatlamazsan alçaksın

Bahçeli, ''Ama o depremde... Devletin en az üç gün kafayı kaldıramadığı da buz gibi bir gerçektir'' sözlerini köşesinde kullanan Ahmet Hakan'a ''17 Ağustos depreminde depremin en az 3 gün kafayı kaldıramadığını iddia eden köşe yazarı, bu iddianı ispatlamazsan alçaksın'' dedi.

Bahçeli'den Ahmet Hakan'a: İspatlamazsan alçaksın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada isim vermeden ‘bir köşe yazarı’ diyerek bahsettiği Ahmet Hakan’ın 28 Ocak 2020 tarihli  ‘Nerede bu devlet? İşte burada devlet!’ yazısını eleştirdi.

Bahçeli, ”Ama o depremde… Devletin en az üç gün kafayı kaldıramadığı da buz gibi bir gerçektir” sözlerini köşesinde kullanan Ahmet Hakan’a ”17 Ağustos depreminde depremin en az 3 gün kafayı kaldıramadığını iddia eden köşe yazarı, bu iddianı ispatlamazsan alçaksın” dedi.

Bahçeli ayrıca Şamil Tayyar ve Burhan Kuzu’nun ”99 depreminde çöken devlet, bu kez ayakta.” ve ”17 Ağustos depremi sonrası dönemin Ecevit hükümeti, depremzedeler için gelen yardım paralarıyla memur maaşlarını ödemişti.” sözlerini de eleştirdi.

DEPREM YARDIMLARINI SORGULAYANLARI HEDEF ALDI

Bahçeli, bu iddialara ilişkin şunları söyledi:

Felaketler karşısında soğukkanlı tavır, sağduyulu duruş yegane dayanağımız olmalıdır. Kötü günler Allah’ın izni ile geçecektir. Aymaz ve ahlaksızlara karşı da azami uyanıklık göstermek milli şuurun doğası gereğidir. 1999’da toplanan deprem yardımlarından memur maaşlarının ödendiğini söyleyen provokatörler gizlendikleri deliklerden başlarını uzatmışlardır. Bilinmelidir ki, Türk Milleti ne 1999’da çöktü, ne de 2020’de zaafa uğradı. Çöken devlet değil, çürük binalardır. Devlet aynıdır, ruh aynıdır, fıtrat aynıdır. 1999 Marmara depremi ile 2020 Elazığ depremini terazinin iki kefesine koyup tartıya çıkarmak ayıp değil midir? Acının küçüğü büyüğü olmaz. 57. Hükümet döneminde 20. yüzyılın en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Gölcük depreminden 16 milyon Türk vatandaşı etkilenmiştir. Toplamda 376 bin 479 yapı hasar görmüştür. Resmi verilere göre 17 bin 480 insanımız hayatını kaybetmiştir.