Bahçeli'den 'afet bölgesi' açıklaması: CHP hangi teklifi getirirse getirsin destek vermemiz mümkün değil

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP'nin 'Elazığ afet bölgesi olsun' önerisine ilişkin ''CHP hangi teklif getirirse getirsin destek vermemiz mümkün değil" açıklamasında bulundu.

Bahçeli'den'afet bölgesi' açıklaması: CHP hangi teklifi getirirse getirsin destek vermemiz mümkün değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’nin ‘Elazığ afet bölgesi olsun’ önerisine tepki gösterdi. Bahçeli “CHP hangi teklif getirirse getirsin destek vermemiz mümkün değil.” ifadelerinde bulundu.

Gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Elazığ afet bölgesi ilan edilmeli, biz böyle bir teklif verdik. Sizler ‘hayır bu teklifi AK Parti olarak biz vereceğiz derseniz’ sizin teklifinizi destekleriz” şeklindeki açıklamasına ilişkin şu ifadelere yer verdi:

”CHP, gizli gizli millete tuzak kurma hesabındadır. Esasen CHP, her şeye herkese karşı olmayı siyaset yapmak, muhalefet etmek zannetmektedir. Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremler sonrasındaki CHP’nin tavrı da bunlardan farklı değildir. Doğal afetlere karşı devletin ve siyasetin bütün kurumlarının birlikte mücadele etmesi icap ederken; Kemal Kılıçdaroğlu, bilerek ve isteyerek ayrı baş çekmekte, ayrımcı tutum takınmaktadır.”

‘CHP FELAKET TELLALLIĞI YAPIYOR’

”CHP’nin samimiyeti kalmamıştır. CHP, TBMM’ye hangi konuda teklif getirirse getirsin MHP olarak destek vermemiz mümkün değildir. CHP; iktidarı değiştirmek ve yerini kendisi almak uğruna yalanı, desiseyi yol bellemiştir. Siyasette felaket tellallığına oynayan CHP; karamsar, karanlık ve ümitsizlik aşılayan bir dil kullanmaktadır. Karamsarlık ve felaket simsarlığı, yönetmesini bilmeyen politikacıların harcıdır.”

”Karalama, küçümseme ve yok sayma siyasi galebe yöntemi olduğu bir ülkede demokratik rekabet ve yarışın yerini, husumet ve düşmanlık almakta gecikmeyecektir. CHP de bunu yapmakta, kendi politik çıkarları için husumet ve düşmanlığı körüklemekten, toplumsal barışı tehlikeye atmaktan çekinmemektedir.”