Bahçeli'den açıklama: Telaşa gerek yok, virüs kuşatmasını da yaracağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koronavirüs salgınıyla ilgili " Geçmişte daha müşkül anlarda bile yeise ve yılgınlığa kapılmayan Türk milletinin bu virüs kuşatmasını da yaracağına inanıyorum" dedi.

Bahçeli'den açıklama: Telaşa gerek yok, virüs kuşatmasını da yaracağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıldönümü” dolayısıyla yayımladığı mesajında koronavirüsle ilgili de açıklamada bulundu.

“Türk milleti ve bütün insanlık tehdit saçan küresel bir salgınla karşı karşıyadır. Zor günlerin içinden geçtiğimiz aşikârdır.” diyen Bahçeli, “Korona musibetini aklın, bilimin ve duanın gücüyle yeneceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Geçmişte daha müşkül anlarda bile yeise ve yılgınlığa kapılmayan Türk milletinin bu virüs kuşatmasını da yaracağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Mikrobun kırılması için Sağlık Bakanlığı’nın tavsiye ve tembihlerine aynen riayet etmenin mecburi olduğunu belirten Bahçeli “Telaşa gerek yoktur, korkuya lüzum yoktur. Nitekim Allah bes baki hevestir. Hükümet görevinin başındadır, gerekli bütün önlemleri sırasıyla almaktadır. Olağanüstü nitelik taşıyan bugünlerde Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin bütün tasarruf ve adımlarını destekliyor, aziz vatandaşlarımıza sükûnet ve sabır temenni ediyorum” dedi.