ATO Başkanı: Edizer’i 6 ay hekimlikten men edebiliriz

Ankara Tabip Odası (ATO) Başkanı Karakoç, sosyal medyada tepki çeken paylaşımları ile gündeme gelen Medeni Kanun düşmanı Ali Edizer’in, açığa alınmasıyla birlikte soruşturma süresince hekimlik yapamayacağını belirtti.

ATO Başkanı: Edizer’i 6 ay hekimlikten men edebiliriz

Medeni Kanun düşmanı Ali Edizer hakkında kendilerinin de soruşturma açtığını anımsatan Ankara Tabip Odası (ATO) Başkanı Ali Karakoç, “Bu soruşturma sonucu onu 6 ay hekimlikten men etme hakkımız var ama bu kararımız için yargı yolu açık olacak. Bizim vereceğimiz cezanın Sağlık Bakanlığı onayından da geçmesi gerekiyor” dedi.

Sağlık Bakanlığı, “Erkekler iki eş alsın” diyen ve adı Menzil tarikatı ile anılan Edizer’in, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki başhekim yardımcılığı görevinden alınmasının ardından tabiplik görevinden de açığa alındığını duyurdu. Edizer’in kadrosu da Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin önerisiyle, Güdül Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, yaşanan gelişmeleri değerlendiren ATO Başkanı, “Şu anda meslekten men edilmedi ama görevden alındı. İdari görevinden de alındı. Açıkta olduğu süre boyunca hekimlik yapamaz” dedi.