Artvin'de yavru ayıyı vurup köpekleri üzerine salan şahıs yakalandı

Artvin'de yavru ayıyı tüfekle vuran ve daha sonra köpeklerle saldırarak işkence eden şahıs, jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Artvin'de yavru ayıyı vurup köpekleri üzerine salan şahıs yakalandı

Artvin’in Arhavi ilçesinde çıktığı avda yavru ayıyı tüfekle vuran ve can çekişirken üzerine köpekleri salan Tanju Ç., jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde avlanmaya çıkan Tanju Ç.’nin, yavru bir ayıyı vurduğu, ardından can çekişen hayvanın üzerine köpekleri saldığı görüldü. Görüntülerde, vurulmuş haldeki yavru ayının bir yandan da köpeklerden kurtulmaya çalıştığı, bir süre sonra da öldüğü görülüyordu. Elinde tüfekle bekleyen Tanju Ç. daha sonra hayvanın başını tutarak fotoğraf çektiriyor.

Harekete geçen jandarma ekipleri, Tanju Ç.’yi gözaltına aldı. Tanju Ç. hakkında “hayvana işkence ve eziyet” suçundan soruşturma başlatıldı.

Artvin Valiliği´nden yapılan yazılı açıklamada “Arhavi ilçesinde tüfekle vurduğu ayı yavrusunu köpeklere saldırtan şahıs kısa sürede jandarma ekiplerince yakalanarak hakkında adli ve idari işlemler başlatılmıştır” denildi.