Arka Sokaklar'da dikkat çeken 'bekçi' sahnesi: 'Baktılar ki dizi bitmeyecek...'

Arka Sokaklar dizisinin, geçtiğimiz cuma günü ekrana gelen bölümündeki bir sahne hayli dikkat çekti.

Arka Sokaklar'da dikkat çeken 'bekçi' sahnesi: 'Baktılar ki dizi bitmeyecek...'

AKP’nin bekçilere geniş yetkilere veren düzenlemesine ilişkin tepkiler sürerken, Kanal D’nin uzun yıllardır devam eden dizisi Arka Sokaklar’da konuya ilişkin dikkat çeken bir sahne yer aldı.

Dizinin bekçilerle ilgili olan sahnesinde, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde polis memuru Arda ile Şükran arabanın içinde oturup muhabbet ettikleri sırada bekçiler geliyor. Arabaya yaklaşarak camı tıklatan bekçiler, Arda’yı dışarı çağırıyor burada durmamaları gerektiğini söylüyor. Bekçilerden biri “Hoop hayrola”, “İner misin aslanım arabadan”, “gel bakalım delikanlı şöyle”, “Uzatma aslanım kimlik çıkart, kimlik” ifadeler kullanıyor.

Arda’nın ise, “Bunlar da yeni çıktı. Neden özel hayata karışıyorsunuz. Suç unsuru mu gördünüz hayırdır? Sana ne! Ne hakkın var insanları rahatsız etmeye” dediği görülüyor.

Sözkonusu sahneyle ilgili yorum yapan bazı sosyal medya kullanıcılarından ise 14 senedir yayında olan dizi için “15 yıldır bitmeyen dizi bir sonraki bölümünde final verir pardon verdirilir”, “Ah be Arka Sokaklar biz seni kıyamete kadar izleriz diyorduk”, “Artık sıkıldılar galiba diziyi bitirmek istiyorlar. Emeklilik zamanları gelmiş”, “Dizi baktılar normal yoldan bitmeyecek böyle bitirmek istediler herhalde” gibi esprili yorumlar geldi.