Ankara'da sağlık emekçisini önce silahla tehdit ettiler ardından tekme-tokat dövdüler!

Gazi Y., kendisine yapılan iğnenin canını yaktığı gerekçesiyle tartıştığı sağlıkçılardan acil tıp teknisyenini, akrabası Can Y. ile silahla tehdit ederek dışarıya çıkarıp, tekme- tokat dövdü.

Ankara'da sağlık emekçisini önce silahla tehdit ettiler ardından tekme-tokat dövdüler!

Ankara’da Gazi Y. isimli şahıs hastanede tedavi amaçlı iğne yapılırken canı acıdığı gerekçesiyle tartıştığı sağlık çalışanlarından Y.F.Ü. isimli 24 yaşındaki acil tıp teknisyenini, silahla tehdit etti ardından dışarıya çıkarıp, tekme- tokat dövdü.

Olay, Altındağ ilçesindeki özel bir hastanede meydana geldi. Rahatsızlığı nedeniyle hastaneye başvuran Gazi Y.’ye, tedavi amaçlı iğne uygulandı. Gazi Y., iğneyi yapan hemşireye canı yandığı gerekçesiyle “Nasıl iğne yapıyorsunuz, hayvana vurur gibi iğne yapıyorsunuz” diyerek tepki gösterdi.

Hastanede görevli acil tıp teknisyeni Y.F.Ü.’nün ilacın özelliğinden dolayı yakıcı etkisinin olduğunu ifade etmesi üzerine Gazi Y., “Sen ne karışıyorsun?” diyerek tepki gösterdi. Tartışma ve kısa süreli arbedenin ardından Gazi Y. hastaneden ayrıldı.

15 DAKİKA SONRA AKRABASIYLA BİRLİKTE GERİ GELDİ

Gazi Y., yaklaşık 15 dakika sonra hastaneye akrabası Can Y. ile tekrar geldi. Gazi Y. ve Can Y., içeriye girip Y.F.Ü.’yü silah zoruyla dışarıya çıkararak, hastanenin önünde sağlık emekçisini tekme- tokat dövdüler. Y.F.Ü., aldığı darbelerle yere düşerken, diğer sağlık görevlileri dışarıya çıkarak iki saldırgana tepki gösterdi. Gazi Y. ve Can Y., gelen sağlık çalışanlarına da silah doğrultup tehdit ederek, uzaklaştı. Sağlık çalışanlarına şiddet, hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Aldığı darbeler nedeniyle yaralanan Y.F.Ü., doktor raporu alarak, şikayette bulundu. Diğer sağlık çalışanlarının da şikayetçi olduğu Gazi Y. ve Can Y., polis ekiplerince gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.