Ankara'da karantinaya alınan yurttaşlar: Karantina diye bir şey yok, Ahır burası ahır

Karantinaya alınan yurttaşlar, “Ne hemşire var, ne doktor var. Karantinaya aldılar ama karantina diye bir şey yok. Ahır burası ahır” dedi.

Ankara'da karantinaya alınan yurttaşlar: Karantina diye bir şey yok, Ahır burası ahır

Umreden gelen ve bugün (15 Mart) Ankara ve Konya’da karantinaya alınan 10 bin 330 vatandaşlardan Ankara Gölbaşı’nda kalanlardan bir kısmı bulundukları koşulları “Ne temizlik yapılıyor, ne yemek veriliyor. Biz burada hasta olacağız” şeklinde anlattı.

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Suudi Arabistan’dan getirilen yurttaşların kaldığı ve karantinaya alınan Gölbaşı’ndaki öğrenci yurduna gitti. Yurtta kalanlar arasında sadece umreden dönen yurttaşların olmadığını söyleyen Kaya, “Arabistan’dan getirilen işçiler ve iş insanları da var. Temizliğin olmadığını ve yeterli yiyecekleri bulunmadığını söylediler” dedi.

‘AHIR BURASI AHIR’

Kaya’ya dertlerini anlatan yurttaşlar şunları söyledi: “Bize burada insanca muamele yapılmadı. Bizi buraya apar topar getirdiler. İçeride zerre kadar temizlik yok. Ne hemşire var, ne doktor var. Karantinaya aldılar ama karantina diye bir şey yok. Ahır burası ahır.”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this