Ankara’da kâğıt toplayıcılığı yasaklandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Geçimini kâğıt toplayarak sağlayan vatandaşlarımıza Barınma Evi’nde konaklama imkânı ve gıda temini belediyemiz tarafından sağlanacaktır" ifadeleri kullandı.

Ankara’da kâğıt toplayıcılığı yasaklandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında kentte kâğıt toplayıcılığının yasaklandığını duyurdu.

Konuyla ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından yayımlayan açıklamada, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ankara’da kâğıt toplayıcılığı yasaklanmıştır. Geçimini kâğıt toplayarak sağlayan vatandaşlarımıza Barınma Evi’nde konaklama imkânı ve gıda temini belediyemiz tarafından sağlanacaktır” ifadeleri kullandı.

Bu kararın ardından, Atık kâğıt İşçileri/Geri Dönüşüm İşçileri Derneği de bir açıklama yaptı. Derneğin twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Bizim de doğrudan sürecin içerisinde olduğumuz, Ankara BB. Başkanı Sn. Mansur Yavaş’ın bizzat talimatıyla hayata geçirilecek ve kâğıt toplayan emekçilerin maddi/manevi ihtiyaçları karşılanacak olan süreci kamuoyuna duyururuz. Duyarlılığınız için çok teşekkürler” denildi.