Ankara Valisi Vasip Şahin’den karantina açıklaması

Ankara Valisi Vasip Şahin, “KYK yurtlarımızda iki hafta misafirimiz olan vatandaşlarımızı bugün evlerine salimen uğurluyoruz. Sabır ve destekleri için teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum” açıklamasını yaptı.

Ankara Valisi Vasip Şahin’den karantina açıklaması

Ankara Valisi Vasip Şahin, KYK yurtlarında gözlem altında olan vatandaşlara ilişkin resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Vali Şahin, “KYK yurtlarımızda iki hafta misafirimiz olan vatandaşlarımızı bugün evlerine salimen uğurluyoruz. Sabır ve destekleri için teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum. Görev alan resmi ve gönüllü tüm çalışanlarımıza gayret ve fedakarlıklarından ötürü şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

POZİTİF VAKALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPILMADI

Koronavirüs salgınını sonrasında alınan geç tedbirler çerçevesinde, 15 Mart’ta umre seyahatinden dönen 3 binin üzerinde umreci, Ankara Gölbaşı‘nda bulunan KYK yurtlarında apar topar öğrencilerin çıkartılmasının ardından karantina altına alınmıştı.

Karantina altında bulunan kişilerden bazılarının testlerinin pozitif çıktığı ve ambulanslarla konvoy şeklinde Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildiği açıklanmıştı.