Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan şüpheli biçimde hayatını kaybeden Aleyna Çakır'a ilişkin açıklama

Ankara'da şüpheli bir biçimde hayatını kaybeden ve intihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır'ın erkek arkadaşı Ümit Can Uygun tarafından şiddete uğradığı görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuya ilişkin açıklama geldi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan şüpheli biçimde hayatını kaybeden Aleyna Çakır'a ilişkin açıklama

Ankara Keçiören’de geçtiğimiz Çarşamba günü şüpheli şekilde hayatını kaybeden ve intihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır’a erkek arkadaşı Ümit Can Uygun tarafından şiddet uygulandığı ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan görüntülerde Ümit Can Uygun’un Aleyna Çakır’a şiddet uygulayıp bayılttığı anları canlı yayında paylaştığı görülmüştü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin açıklama yayımladı. Açıklamada ”Müteveffanın erkek arkadaşı olan şahsın müteveffayı darp edip buna ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden canlı olarak yayınladığı şeklindeki olayın, müteveffanın ölüm olayıyla bir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Başsavcılık’tan yapılan açıklama şöyle:

”Bazı sosyal medya hesaplarında Aleyna Çakır müstear ismini kullanan müteveffa S.E. hakkında yapılan paylaşımlarda iddia edildiği üzere, müteveffanın erkek arkadaşı olan şahsın müteveffayı darp edip buna ilişkin görüntüleri müteveffanın sosyal medya hesabı üzerinden canlı olarak yayınladığı şeklindeki olayın, müteveffanın ölüm olayıyla bir ilgisi bulunmamaktadır.

Sosyal medyada yer alan görüntülerdeki olayın, ölüm vakasından önce 17 Nisan 2020 tarihinde vuku bulduğu ve konu hakkında kolluk tarafından önleyici tedbir kararı alındığı anlaşılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından da bu eylem hakkında soruşturma yapılmış, şikayetçi S.E.’nin şikayetinden vazgeçmesine rağmen şüpheli hakkında İddianame düzenlenmek suretiyle kamu davası açılmıştır. Müteveffanın ölümü hakkındaki soruşturma ise devam etmektedir.

Kadına yönelik şiddet eylemleri Cumhuriyet Başsavcılığımızca özenle soruşturulmakta olup, soruşturmanın gizliliğine de dikkat edilerek toplanan tüm deliller incelenmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”