Altaylı: Her şeyi höt zötle yaptıran devletimiz, söz konusu karantina olunca 'gönüllülük' esasını benimsedi

"Toplu taşıma araçlarında sıkışık oturulmayacakmış? Nasıl uygulanacak belli değil.Bunları eleştiri diye söylemiyorum. Sadece merak ediyorum. Sadece ben değil herkes merak ediyor."

Altaylı: Her şeyi höt zötle yaptıran devletimiz, söz konusu karantina olunca 'gönüllülük' esasını benimsedi

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Erdoğan’ın açıkladığı Koronavirüs’e karşı alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmanın “gönüllülük” esasına bırakılmasına tepki gösterdi. Altaylı, “Her şeyi höt zötle yaptıran devletimiz, söz konusu karantina ve virüs önlemleri olunca ‘gönüllülük’ esasını benimsedi.” diye yazdı.

Altaylı, yazısına “Demokrat olunması gereken yerde olamıyoruz, olunmaması gereken yerde ise fazlası ile oluyoruz. Yer çekimi kanunu meclis kararıyla değiştirmek gibi bir durum aslında” ifadelerini de ekledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün yeni Koronavirüs tedbirlerini açıklamıştı.

Altaylı, bugünkü köşe yazısında şu değerlendirmeleri yaptı:

“Dün Sağlık Bakanı topu Beştepe’ye attı sahneden çekilirken. Cumhurbaşkanı da birkaç saat sonra çıkıp önlemleri anlattı.“Evden çıkmayın”a devam. Şehirlerarası yolculuklar valilik iznine bağlandı. Ama hangileri anlamadık. Otobüsle olanlar mı, uçakla olanlar mı, otomobille olanlar mı, yürüyerek olanlar mı, hepsi mi? İzin kimden, nasıl alınacak o da belli değil! Kamu çalışanlarına “dönüşümlü” çalışma getirildi. Kimler nasıl dönüşecek şimdilik belli değil.

Toplu taşıma araçlarında sıkışık oturulmayacakmış? Nasıl uygulanacak belli değil.
Bunları eleştiri diye söylemiyorum. Sadece merak ediyorum. Sadece ben değil herkes merak ediyor.

Evi İstanbul’da işi Kocaeli’nde, Kırklareli’nde, Bursa’da olan ne yapacak mesela! Metrobüs geldi içerde 40 kişi olduğunu nasıl sayacağım da binmeyeceğim, bineni kim durduracak, şoförlere bir de odun mu vereceksiniz mesela! Bu önlemlerle kaç gün idare etmeyi planlıyorsunuz? Bir hafta, 10 gün? Mesela!”