Ali Koç'tan 'Berat Albayrak' açıklaması: Trabzonspor sırtını devlete dayamış

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Antalya’da sarı-lacivertlilerin kamp yaptığı otelde basının karşısına çıktı.

Ali Koç'tan 'Berat Albayrak' açıklaması: Trabzonspor sırtını devlete dayamış

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Antalya’da sarı-lacivertlilerin kamp yaptığı otelde basının karşısına çıktı.

Trabzonspor’a sert eleştiriler yönelten Koç, bordo mavili kulüp için “Sırtını devlete dayamış” ifadesini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı da eleştirilerine dahil eden Koç, “Berat Albayrak, Trabzonspor’a nasıl yardımcı oldu ki şubat ayında iflas eden kulüp Mayıs ayında düze çıktı?” dedi.

Koç’un açıklamalarından bir bölüm şöyle:

“Trabzonspor sağolsun, Türkiye’de haklı rekabetin bekçisi durumunda, gün aşırı açıklamalar yapıyor. Sırtını devlete dayamış. Koskoca şehrin belediye başkanı, istifanın takribinde… Bu karmaşayı dönüp Fenerbahçe Spor Kulübü’ne bağladılar. Trabzon Belediye Başkanı, bu paylaşımı yaptı. 5. maddede bir bakandan bahsediyor. Berat Albayrak, Trabzonspor’a nasıl yardımcı oldu ki şubat ayında iflas eden kulüp Mayıs ayında düze çıktı?

Koskoca belediye başkanı, ‘yine Fenerbahçe, yine ahlaksızlık, yine başaramayacaklar’ diyor. Nereden aklına geldiyse, bu nasıl saygısızlık? Ahmet Ağaoğlu’na soruyorum, kaç devlet kurumu stadınızda loca aldı, ne kadara aldı, ne paralar verdi? Bir adım daha öteye gidiyorum. Trabzonsporlu olmayan ama bir şekilde devlet ile iş yaptığı için loca alan iş adamları var mı? Çıkıp adil rekabet vs. konuşmasın.

Şampiyonluğumuzu engellemeye çalışıyorlar. Kısır çekişmeleri bırakın, neyin ne olduğunu daha iyi anlayın. Arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş diye bir laf var, öyle bir dönemden geçiyoruz. Beşiktaş’ın faizlerle ilgili bir talebi var, biz ve bir kulüp daha destekliyoruz diye yazı yazdık. Bir rakibin ihtiyacı varsa, ben de desteklemeliyim. Fenerbahçe’den bu kadar mı korkuyorsunuz? Medyanızla, siyasi gücünüzle saldırıyorsunuz. Yazık, hakikaten yazık.”