Aksu Çayı zehir akıyor, AKP oyalıyor

Maraş'ta bulunan Aksu Çayı fabrika atıklarının dökülmesi nedeniyle zehir saçıyor.

Aksu Çayı zehir akıyor, AKP oyalıyor

Maraş’ta kent merkezinden geçen Aksu Çayı, fabrikalardan dökülen sıvı ve katı atıklardan dolayı son zamanların en büyük kirliliğini yaşıyor.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Genel Kurul’da söz alarak yaptığı konuşmada, Hükümet’in ve yerel yönetimin her defasında “temizleme” vaadinde bulunduğunu ama hiçbir adım atılmadığını dile getirdi.

Öztunç şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’ımızın Aksu Çayı maalesef zehir akıyor, zehir akmaya devam ediyor. Aksu Çayı çevresindeki fabrikalar kimyasal atıklarını bu çaya boşaltıyorlar. Yıllardır ‘Tedbir alın, temizleyin, burayı temiz tutalım.’ diyoruz ama maalesef hükûmet, AK PARTİ yönetimi bunu bir türlü dinlemiyor. Bakanlar geliyor Kahramanmaraş’a, her gelen bakan söz veriyor, ‘Aksu Çayı temizlenecek’ diyor, boş çıkıyor. Sayın Cumhurbaşkanı her Maraş’a geldiğinde ‘Edeler, Aksu temizlenecek’ diyor, boş çıkıyor. Yerel seçimlerde Belediye Başkanı adayınız, şimdiki Belediye Başkanınız ‘Bir yıl içerisinde temizleyeceğiz’ dedi, maalesef o söz de boş çıktı. Artık yeter diyoruz, Aksu Çayı’nın temizlenmesi Kahramanmaraşlılara saygı ve sevginin ispatıdır. Eğer bu kadar çok oy aldığınız Kahramanmaraş’ı seviyorsanız Aksu Çayı’nı artık lütfen temizleyin.”