Akşener: Teröristle müzakere mi olur diyen Erdoğan Putin söyleyince anında ikna oldu

Akşener: 8 Ocak’ta Putin geldi bir de baktık ki kendi milletini dinlemeyen Erdoğan’ı dostu Putin iki dakikada ikna edivermiş. Teröristle müzakere mi olur diyen Sayın Erdoğan Putin söyleyince anında ikna oldu.

Akşener: Teröristle müzakere mi olur diyen Erdoğan Putin söyleyince anında ikna oldu

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan ‘İyi’ Parti Genel Başkanı Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. “18 yıl geçti sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin” diyen Akşener “Bu ergen sinirinden ne zaman kurtulacaksın?” diye sordu.

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

“Senin görevin ülkelere trip atmak değil Sayın Erdoğan. Attığın her tripte binlerce insan ekmeğinden oluyor farkında mısın? Senin görevin başa kim gelirse gelsin o ülke ile ilişkileri geliştirmek ticareti büyütmektir.
18 yıl geçti sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin, bu ergen sinirinden ne zaman kurtulacaksın?
Türkiye, milli menfaatleri için her yere asker gönderebilir. Ben barış için asker gönderilmesine karşı değilim. Benim karşı olduğum bunun diplomasiye karşı olmasındandır. Eyy darbeci sen kimsin diyerek asker gönderilmez. Sanırsın bölge demokrasinin beşiği. O ülkenin iç işlerinden sana ne? Suriye ile kanlı bıçaklı, Amerikan şirketlerinin Suriye’de inşaat için 700 milyon dolar harcayacağını biliyor musun? Bölgemizdeki ülkelerin hepsini bize düşman ettiğinde bize ne menfaat sağlayacaksın. Kendi evlatlarına kıymayıp milletin evladını ateşe atandan milli de yerli de olmaz. Başka ülkelerin lafını dinleyenden yerli de olmaz milli de olmaz. Ülke Şahsım zaten diyen zihniyetin getirdiği durum ortada.Mehmetçiğimizi Libya çöllerindeki iç savaşa göndermeye hayır dedik. Taraf olmadan bu anlaşma korunabilir dedik. Dinletemedik. Devlet işlerinden anlamamakla itham edildi.8 Ocak’ta Putin geldi bir de baktık ki kendi milletini dinlemeyen Erdoğan’ı dostu Putin iki dakikada ikna edivermiş. Teröristle müzakere mi olur diyen Sayın Erdoğan Putin söyleyince anında ikna oldu. Kendi ülkesini dinlemeyen biri bir gün ABD’den ertesi gün Rusya’dan gelenlerin dediklerini anında anlıyor.”