AKP'nin "ünlü"lerine de yasak yok!

AKP’li belediye AKP'nin ünlüleri Demet Akalın ve Alişan için Covid-19 yasaklarını deldi.

AKP'nin

AKP’li belediye AKP’nin ünlüleri Demet Akalın ve Alişan için Covid-19 yasaklarını deldi.

AKP’li belediye, koronavirüs önlemleri kapsamında restoranlara getirilen müşteri kabul etme yasağını şarkıcı Demet Akalın ve Alişan için deldi. Yasağı delen Demet Akalın’ın, o anlara ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaşması ise dikkat çekti.

Son dönemle hızla yükselişe geçen koronavirüs vakaları nedeniyle hükümet kısmi önlemler almıştı. Bunlardan birisi de restoranların müşteri kabul etme kısıtlamasıydı. Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine giden şarkıcı Demet Akalın ve Alişan için Şanlıurfa Belediyesi’ne ait Cumhuriyet Parkı Sosyal Tesisleri’ndeki restoran açıldı. İkilinin restoranda yemek yediği anları şarkıcı Demet Akalın sosyal medya hesabından paylaştı:

Sözcü’den Evren Demirdaş‘ın haberine göre; Yasağa rağmen şarkıcılar için restoran yasağının delinmesine tepki gösteren Eyyübiye ilçe belediyesi eski meclis üyesi Bilal Tekatlı sosyal medya hesabından şu tepkiyi gösterdi;

“Esnafa günah, belediyeye mübah mı? Sn valim @Abdullah_Erin47 restaurant ve lokantalar sadece paket servisi olacaktı. Kamu kurumları, hükümetimizin aldığı kararları çiğniyor ise vatandaş ne yapsın. Gereğini yapmanız dileği ile”