AKP'li ve MHP'li vekiller birbirine girdi, polis ayırdı, patron barıştırdı

Ankara Gölbaşı'nda akaryakıt istasyonu bulunan Urfalı patron Bozan Sarı, AKP ve MHP'li iki vekili tesislerinde bir araya getirdi.

AKP'li ve MHP'li vekiller birbirine girdi, polis ayırdı, patron barıştırdı

Şanlıurfa’nın AKP ve MHP’li iki milletvekili Halil Özcan ile İbrahim Özyavuz, Urfa’nın elektrik sorunu yüzünden tartıştı. İki vekil arasında hakaret içeren ifadelerin de kullanıldığı kavga, polis ve bürokratların araya girmesiyle sonlandırıldı.

AKP’li Halil Özcan ile MHP’li İbrahim Özyavuz, Çarşamba günü Meclis’te karşılaştı. Özcan’ın Urfa’da yaşanan elektrik sorunuyla ilgili “Ne MHP ne CHP ne de HDP çözemez” sözleri nedeniyle MHP’li Özyavuz’un tepki gösterdiği öğrenildi.

İki vekil arasındaki sözlü tartışma sırasında hakaret içeren ifadeler kullanıldığı iddia edildi. İki vekilin tartıştığını gören Meclis bürokratları ve polis araya girip vekilleri sakinleştirdi.

‘DOSTLAR’ EKSİK OLMASIN

Ardından Ankara Gölbaşı’nda akaryakıt istasyonu bulunan Urfalı patron Bozan Sarı, AKP ve MHP’li iki vekili tesislerinde bir araya getirdi.

Sözcü‘nün aktardığına göre çay içip, sohbet eden iki vekilin arasındaki tartışmaya nokta koyulduğu belirtildi. MHP’li Özyavuz da barışma fotoğrafını şu notla paylaştı: “Biz sadece Şanlıurfa’nın sorunlarını çözüm noktasında medeni bir şekilde tartışır ve ortak kararlar alırız. Onun ötesinde bölgenin iki insanı olarak saygı ve sevgimiz devam eder. Allah güzel dostların eksikliğini vermesin.”

AKP’li Halil Özcan’la tartışan MHP’li İbrahim Özyavuz, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yakın bir isim. Bahçeli, koleksiyonundaki Mercedes arabasını Özyavuz’a hediye etmişti.