AKP'li Ünal: Kılıçdaroğlu’nu kınıyoruz ve sözlerini iade ediyoruz

AKP'li Ünal, "Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız'a sarf ettiği sözleriyle bilinçli, sistematik provokasyonuna devam ediyor" ifadelerini kullandı.

AKP'li Ünal: Kılıçdaroğlu’nu kınıyoruz ve sözlerini iade ediyoruz

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’un partisinin bugünkü grup toplantısındaki sözlerine tepki göstererek, “Kılıçdaroğlu’nu hadsiz açıklamalarından dolayı kınıyor ve hakaretlerini misli ile iade ediyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü grup toplantısında  AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek; “Erdoğan Türkiye için Milli Güvenlik Sorunu’dur” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’li Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sizler siyaset yapmıyorsunuz, siyaset milletle yapılır, siz yıkım siyaseti yapıyorsunuz. Kirli iftiralarınızla siyasete leke süren bir milli güvenlik sorunusunuz!

AK Parti kurulduğu günden bu yana kendini yenileme kabiliyetiyle geleceğe yürürken, sizler vesayetçi zihniyetin kalıntısı olarak Türkiye’nin önüne set çekmeye devam ediyorsunuz. Biz her zaman bu çirkin zihniyetinizle mücadelemizi sürdüreceğiz.  Unutmayalım ki demokrasinin sahibi millettir. Son söz her zaman milletimize aittir. Bu alçak iftiraların hesabını milletimize veremeyeceksiniz. Kılıçdaroğlu’nu hadsiz açıklamalarından dolayı kınıyor ve hakaretlerini misli ile iade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Bugün partisinin Meclis grup toplantısında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Ali Mahir Başarır hakkında başlattığı soruşturmanın ardından Erdoğan’ın CHP’ye yönelik eleştirilerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Balyoz Ergenekon davaları oldu. Komutanlar hapse atıldı. En değerli komutanlarımız kara, deniz, hava. Kiminle yaptı bunu? FETÖ ile. FETÖ ile iş birliği yaptı. Şimdi kalkmışsın bana ey Kılıçdaroğlu şu bu. Bırak gevezeliği. Sen FETÖ ile işbirliği yapıp orduya kumpas kuran başkan mısın değil misin?” diye konuşmuştu.