AKP'li isimden 'darbe' açıklaması: Bu tür iddiaları yok saymak da mümkün değil

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Bu tür iddiaları yok saymak da mümkün değil. Bununla ilgili kamuoyunun takibinde olduğumuzu belirtmek isterim" dedi.

AKP'li isimden 'darbe' açıklaması: Bu tür iddiaları yok saymak da mümkün değil

Son günlerde sosyal medyada sık sık gündeme gelen “darbe olacak” iddiaları için AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Darbe ve cunta arzusu içinde olan, ihanet odaklarıyla beraber yürüyen bütün darbecilere gereken cevabı verecektir” dedi. Özkan, devamında ise “Ancak elbette bu tür iddiaları yok saymak da mümkün değil” dedi.

Özkan, sosyal medyada yayılan “Yeni bir darbe olabilir” iddialarına ilişkin şunları söyledi:

“Biz, milletimize güveniyoruz. Aziz milletimiz, bu tür karanlık emelleri olan, darbe ve cunta arzusu içinde olan, ihanet odaklarıyla beraber yürüyen bütün darbecilere gereken cevabı verecektir.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası hayata geçirmiş olduğumuz mevzuatlarla, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları’nın İçişleri Bakanlığı’na, Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanması nedeniyle bu tür iddiaları olası görmüyoruz.

Ancak elbette bu tür iddiaları yok saymak da mümkün değil. Bununla ilgili kamuoyunun takibinde olduğumuzu belirtmek isterim. Her ne kadar ciddiye almasak da bu tür iddiaların zerresine dahi büyük bir hassasiyetle eğilerek, olası riskleri ortadan kaldırmanın, demokrasimizin, cumhuriyetimizin, anayasal rejimimizin bir gereği olduğunu düşünüyoruz. Gelecekleri varsa görecekleri de var.”