AKP'li başkandan basına: Milletvekilimi, il başkanımı yazan bana gelmesin

AKP'li Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan gazetecilerle bir araya geldiği toplantısında "Sırf çok okunalım diye beni haber yapan gazeteler var. Beni, milletvekilimi, il başkanımı, ilçe Başkanımı yazan benle yan yana gelmesin." dedi.

AKP'li başkandan basına: Milletvekilimi, il başkanımı yazan bana gelmesin

AKP’li Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ın, her Cuma makamında yaptığı basın toplantısında bu hafta ilginç diyaloglar yaşandı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Alan, yerel Kanal Z Genel Yayın Yönetmeni Simge Kırlı’nın sorusu karşısında gerildi. Kırlı’nın “yeterince sokakta gezmediği ve halkla buluşmadığı yönünde eleştiriler olduğu” yönündeki sözleri üzerine Başkan Alan, “Diyecek bir şey bulamıyorum şu an, şu an şoktayım” diye karşılık verdi.

Pusula gazetesinin haberine göre Kırlı’nın “Halkın arasında yeterince olmayışınız eleştiriliyor. Ego tavan yapmış diyorlar. Bu konuda ne diyorsunuz?” şeklindeki sorusu karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Selim Alan, önce sağına, sonra sola, ardından arkasına bakarak ‘Bana mı diyorsunuz, arkamda başka biri mi var?’ diyerek yanıt verdi. Kırlı “Evet size diyorum geçen hafta haber yaptık” dedi.

Başkan Alan “Şu an şoktayım. İyi niyetli bir haber olmamış. Haftanın üç günü caddedeyim. Vatandaşın ne dediği önemli. Haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Bu eleştiri bana biraz acımasız geldi” diye yanıt verdi.

‘SIRF ÇOK OKUNALIM DİYE…”

Diğer taraftan kendisini eleştiren gazetecilere de “Sırf çok okunalım diye beni haber yapan gazeteler var. Doğru içeriği olmayan eleştirel heberler yapılıyor.” diyen Alan, “Lütfen arkadaşlar sizden rica ediyorum. Sırf haber olsun diye yalan yanlış yazılmasın. Beni, milletvekilimi, il başkanımı, ilçe Başkanımı yazan benle yan yana gelmesin. Ben lafımı ortaya söylüyorum, üstüne alan alsın” dedi.