AKP'den o sözlere destek: Kararlı olalım, başkana sahip çıkalım

AKP'li yazar ve eski vekil Resul Tosun, A Milli Kadın Voleybol Takımına yönelik gerici söylemlerde bulunan MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin'e sahip çıkılması çağrısında bulundu.

AKP'den o sözlere destek: Kararlı olalım, başkana sahip çıkalım

Eski AKP’li vekil Resul Tosun, iktidarın yayın organlarından Star‘daki yazısında, kadın voleybolcuları hedef alan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’e destek oldu.

Tosun, “Bu ifadeyi kullanan biri suç işlemiş olur mu?” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı tesettür hükmünü hatırlattığı mesajının üslubunu beğenmeyebilirsiniz. Evet daha hikmetli olabilirdi. Ama söylediği doğru ve sözünde kimseye hakaret yok, tehdit de yok, şiddete de teşvik etmiyor. Tesettürün farz olduğuna inanan bir Müslüman olarak sitemini belirtiyor.

Eminin, dinin tesettür emrine inanan hiçbir Müslüman hanım başkanın eleştirdiği kıyafet ile kamuya açık alanda spor yapmaz ve hiçbir Müslüman baba da kızının başkanın eleştirdiği kıyafet ile spor yapmasına rıza göstermez.

Yazısının devamında CHP’nin başörtüsüyle ilgili “hata yaptık” şeklindeki çıkışlarına gönderme yapan yandaş yazar, “Geçmişte neredeyse özel hayatta bile yasaklanmak istenen başörtüsü bugün artık muhalifleri tarafından bile doğal karşılanmaktadır. Bu hususta başörtüsü muhalefetinin odağı haline gelen CHP bile bugün hata ettiğini itiraf edip meselinin hallolduğunu kabul etmektedir.” deyip bunun adının “İslamlaşma” değil “normalleşme” olduğunu savundu.

Tosun, yazısını “İslam’ın topluma yansıyan diğer helal ve haramlarının da normal kabul edilebilmesi için Müslümanların kararlı olmaları ve tabii ki başkana da sahip çıkmaları gerekir. İnşallah partisi başkanı ihraç etmez!” diyerek bitirdi.