AKP yöneticisi, canlı yayında partisinin 'FETÖ'yle iş birliğini itiraf etti

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, partisinin 'FETÖ' ile iş birliğini kabul ederek "Bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" dedi.

AKP yöneticisi, canlı yayında partisinin 'FETÖ'yle iş birliğini itiraf etti

CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programında konuk olan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’ndan önemli bir itiraf geldi.

“FETÖ’nün siyasi ayağı” konusunun tartışıldığı programda Ayvalı, partisinin ‘FETÖ’yle işbirliği yaptığı suçlamasına yanıt verirken şunları söyledi:

“Eğer ki AK Parti FETÖ’yle bürokraside geçmişte kol kolaydı diyorsanız… Bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı. Çünkü eski devlet düzeninde atama düzeni şöyleydi: 2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım. Ben sanki kendi kadrolarımla geldim de, çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur. Bunu ancak Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider yapabilirdi.”

Bu sözler üzerine programın konuklarından Avukat Salim Şen, “İşte itiraf bu! AK Parti yetkilisi bir arkadaş canlı yayında itiraf etti. ‘Darbeci Kemalist orduyu tasfiye etmek için FETÖ’yü kullanarak bunları birbirine kırdırdık’ dedi” diyerek araya girdi.

Ayvalı ise buna karşılık öyle demediğini, “darbeci Kemalist ordu” değil, “darbeci Kemalist vesayet” dediğini söyleyerek “düzeltme” yapmaya çalıştı.