AKP İmamoğlu'na 'küfür' davası açıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun meclis kürsüsünden küfrettiği iddia edilen AK Partili meclis üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu, İmamoğlu hakkında tazminat davası açacağını açıkladı.

AKP İmamoğlu'na 'küfür' davası açıyor

AKP, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İBB Meclisi’nin şubat ayı toplantısının ilk oturumunda AKP’li Meclis Üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu’ya ettiği söylenen küfürü yargıya taşıyor.

Hürriyet‘in haberine göre İmamoğlu’nun yakın çevresine, “Bir anda boş bulundum. Kayak tatilim üzerinden bana operasyon çekiliyor” diye anlattığı belirtilen olayla ilgili AKP’li Aşıkkutlu bir açıklama yaptı.

Suç duyurusu yapacağını söyleyen AKP’li isim, “Hemşerimiz tarafından böyle bir hakarete maruz kaldık. Ben küfrü duymadım ama yandaki divan katibi arkadaşımız duydu. Sonra kendisi de söylediği beyanı tasdik etti. Başkan, meclis bitiminde geldi, ‘5 dakika konuşabilir miyiz?’ diyerek beni makamına davet etti. Ben de ‘Uygundur’ diyerek gittim. O sözün bir anda ağzından çıktığını, üzgün olduğunu söyleyip özür diledi. Ben de kameralar önünde işlenmiş eylemin özrünün tenhada olmayacağını, meclis önünde hem şahsımdan hem meclisten özür dilemesi gerektiğini söyledim. Üzgün olduğunu beyan ediyordu, o ruh halini de tarafımıza yansıttı. İçerden üzgün olup olmadığını Allah bilir tabii.” dedi.